To już ostatnia szansa na aktualizację Archicada w niższej cenie. Aż do 50% rabatu! ZOBACZ
Do 50% rabatu na aktualizację Archicada! ZOBACZ

Oficjalny dostawca Archicada w Polsce | Członek buildingSMART

Poszerzaj swoją wiedzę z Graphisoft Learn

Graphisoft Learn to platforma edukacyjna zawierająca materiały umożliwiające naukę i pogłębienie swojej wiedzy związanej z Archicadem oraz szeroko pojętym BIMem. Nauka odbywa się zdalnie przy pomocy cyfrowych treści i narzędzi. Kursy dostępne są w formie nagrań, a w przypadku większych, certyfikowanych szkoleń prowadzone są w formie sesji online z trenerami.

Archicad i Graphisoft Learn

W trakcie kursu otrzymujemy również dostęp do materiałów szkoleniowych i ćwiczeniowych. Co ważne, platforma zadowoli zarówno początkujących jak i zaawansowanych użytkowników Archicada. Istotny jest również fakt, że posiadacze aktywnej Karty Multibim uzyskują na platformie atrakcyjne zniżki lub nawet darmowy dostęp do wielu materiałów.

 

Co oferuje platforma Graphisoft Learn?

Na platformie Graphisoft Learn znajdziemy zarówno kursy podstawowe, zaawansowanego projektowania, jak i programy dla osób chcących uzyskać np. certyfikację. Szkolenia na platformie są podzielone między innymi ze względu na tematykę i poziom zaawansowania użytkowników. Treści dostępne są przede wszystkim w języku angielskim. Znajdziemy tam między innymi:

  • Pakiety certyfikowanych szkoleń dla BIM modelerów, BIM koordynatorów oraz BIM managerów,
  • Podstawowe i zaawansowane ścieżki szkoleniowe np. szkolenie z wariantowania i prezentacji projektów wnętrz w Archicadzie lub szkolenie ze współpracy zespołowej i komunikacji w Archicadzie,
  • Krótkie szkolenia narzędziowe na podstawowym i zaawansowanym poziomie, np. szkolenie z belek i słupów,
  • Poradniki w formie ebooków w formacie pdf, np. przewodnik współpracy IFC w Archicadzie lub przewodnik po strategiach hotlinkowania.

Dostępne na platformie materiały są co do zasady płatne, jednak znajdziemy tam również wiele darmowych kursów. Co ważne użytkownicy Archicada posiadający aktywną Kartę Multibim (czyli tak zwani użytkownicy SSA/Forward – opłacający abonament aktualizacyjny) zyskują dostęp do szerszej palety darmowej zawartości lub atrakcyjnych zniżek na materiały z platformy Graphisoft Learn dzięki kuponom rabatowym! W dalszej części artykułu opisujemy w jaki sposób można z nich skorzystać.

W jaki sposób zalogować się do Graphisoft Learn?

Aby zalogować się na portalu używamy konta Graphisoft ID. Jeśli chcemy skorzystać ze zniżek musimy użyć konta, do którego przypisano licencje Archicada z aktywnym abonamentem. Swój status abonamentu sprawdzimy po zalogowaniu się na portalu. Klikamy w nazwę użytkownika w prawym górnym rogu. Następnie przechodzimy do zakładki info, w której znajdziemy nasz status abonamentu.

Jeżeli płacisz abonament, ale status na Twoim profilu wskazuje inaczej, to najprawdopodobniej Twoja licencja nie jest podłączona do konta Graphisoft ID. Aby to zrobić:

  • Otwórz Archicada przy użyciu swojej licencji z aktywnym abonamentem.
  • W zakładce Pomoc > Informacja o licencjach – kliknij “Połącz Graphisoft ID z licencją”.
  • Zaloguj się lub na koncie Graphisoft ID. Jeśli nie masz konta możesz je zarejestrować.
  • Jeżeli Twoja firma nie ma jeszcze stworzonego profilu, pojawi się okno dialogowe, w którym możesz utworzyć konto firmowe.

Co bardzo ważne, użytkownicy pracujący w Twoim zespole mogą również czerpać korzyści  z Twojego abonamentu! Wystarczy założyć dla każdej osoby konto Graphisoft ID z użyciem firmowego maila, a następnie dodać te konta jako członków Twojego zespołu i przydzielić im licencje. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak to zrobić sięgnij do tego artykułu.

Graphisoft Learn

Jak zdobyć darmowy dostęp i zniżki na Graphisoft Learn?

Po zalogowaniu się na platformie, szukamy interesującego nas szkolenia. Kursy, na które możemy uzyskać zniżkę lub darmowy dostęp, są zawsze odpowiednio opisane kodem, który możemy wykorzystać. Przykładowo:

  • Hasło “Use FORWARD coupon code for 20% discount if you are a FORWARD/SSA client” upoważnia nas do 20% zniżki na zakup szkolenia.
  • Hasło “Use FORWARD coupon code for free access if you are a FORWARD/SSA client” upoważnia nas do darmowego dostępu.

Po wejściu w dane szkolenie klikamy w ikonę “Purchase for […]” po prawej stronie u góry, aby dokonać zakupu. Żadna płatność nie zostanie jeszcze naliczona, zostaniemy po prostu przeniesieni na stronę zakupu. Na kolejnej stronie po lewej klikamy w granatowy przycisk “Apply coupon”. W kolejnym oknie wpisujemy kod, który odczytaliśmy już wcześniej. Cena zakupu zostanie odpowiednio skorygowana o zniżkę lub obniżona do zera. Jeśli korzystamy ze zniżki konieczne będzie podanie numeru karty. W przypadku zakupu za 0€ nie jest to konieczne. Możemy kliknąć następnie “Purchase” lub w przypadku zakupu za 0€ “Complete checkout”. Natychmiast zostaniemy dodani do kursu i możemy korzystać z jego zawartości. Oczywiście jeśli jest to kurs z sesjami live, sesje odbywają się zgodnie z planem szkolenia.

Dlaczego warto korzystać z Graphisoft Learn?

Graphisoft Learn to profesjonalna baza wiedzy o Archicadzie i BIM. Sięgając do metod specjalistów Graphisoft mamy pewność, że prezentowane sposoby działania są prawidłowe. Materiały są przygotowane w przejrzysty, czytelny sposób. Szkolenia takie jak np. certyfikowane szkolenia BIM Managerskie Graphisoft, czy poradniki w formacie PDF to świetne źródła rzetelnej wiedzy, z którego sami chętnie korzystamy w zespole technicznym Multibim. Metodyka Graphisoft wzbogacona o nasze doświadczenie pracy w polskich realiach projektowych znajduje swoje odzwierciedlenie w materiałach szkoleniowych, które prezentujemy Państwu następnie w Panelu Klienta Multibim. Dlatego też serdecznie zachęcamy do korzystania z obu tych źródeł!

Przeczytaj także
Jak w pełni wykorzystać możliwości BIM w 2024 roku?

Jak w pełni wykorzystać możliwości BIM w 2024 roku?

Jest wiele obszarów, w których implementacja BIM może usprawnić Twoją pracę. Korzyści płynące z wdrożenia mogą Ci posłużyć niezależnie od tego czy projektujesz, wykonujesz, czy inwestujesz w budynki. W tym artykule analizujemy, jak możesz w pełni wykorzystać BIM.

05.06.2024
Aktualizacja dodatków do Archicada Multibim TOOLS. Co nowego?

Aktualizacja dodatków do Archicada Multibim TOOLS. Co nowego?

Pakiet narzędzi Multibim TOOLS rozszerza możliwości Archicada i ułatwia procesy takie, jak sprawna analiza nasłonecznienia, czy bilans terenu. W tym artykule przedstawiamy nowe funkcje i możliwości.

29.05.2024

Partnerzy