To już ostatnia szansa na aktualizację Archicada w niższej cenie. Aż do 50% rabatu! ZOBACZ
Do 50% rabatu na aktualizację Archicada! ZOBACZ

Oficjalny dostawca Archicada w Polsce | Członek buildingSMART

Jedno narzędzie do przekształcania skanów w modele BIM, importowania i zarządzania chmurami punktów

Bez ograniczeń danych

Importuj dowolną liczbę skanów, niezależnie od tego, czy pochodzą ze skanerów naziemnych czy mobilnych. BIMmTool przypisze je do projektów, z którymi je łączysz. Możesz również tworzyć własne projekty, aby zorganizować skany, na przykład w różnych fazach realizacji.

Praca z zespołem

Współdzielisz swoje projekty z zespołem? Pożegnaj się ze żmudnym wysyłaniem i pobieraniem. Uruchom import chmury punktów, wprowadzając ścieżkę do swojego serwera lub magazynu w chmurze (Dropbox, OneDrive itp.) i zapewnij natychmiastowy dostęp innym członkom zespołu.

Regulowana rozdzielczość

Zoptymalizuj swoją pracę w Archicad bez utraty danych! Teraz możesz zaimportować chmurę punktów w pełnej rozdzielczości. Menedżer widoku modelu chmury punktów BIMmTool pomaga w definiowaniu gęstości chmury punktów i płynnej nawigacji w programie.

BIMmTool w praktyce

Andreas Raab, RA-Plan

„BIMmTool pozwala mi importować chmury punktów dowolnej wielkości do Archicada. Dzięki niemu mogę także przetwarzać szczegółowe skany i szybko tworzyć złożone modele Archicad 3D, które zachwycają moich klientów.”

Shirin Unterberger, BM WERNER

“Dzięki BIMmTool możesz zmierzyć każdy szczegół chmury punktów, łącznie z tym, na który z początku nie zwrócisz uwagi. Narzędzie zapewni Ci dobry wgląd w projekt, nawet jeśli nie byłeś na miejscu jego realizacji.”

Philippe Stern, Axiadessin

“BIMmTool zmienił sposób, w jaki przeprowadzam inwentaryzacje, czyniąc je szybszymi i dokładniejszymi. Nie muszę już jeździć na plac budowy. Widok chmury punktów jest więcej niż wystarczający do wizualizacji budynku.”

Nawiguj i wykonuj pomiary z łatwością

BIMmNavigator

BIMmNavigator to zintegrowana przeglądarka BIMmTool, wyświetlająca skany naziemne w dedykowanej palecie przedstawiającej widok ustrukturyzowanych skanów w pełnej rozdzielczości.

Pokaż w 3D

Opcja „Pokaż w 3D” wybiera pozycję aktywnej kamery skanującej w oknie Archicad Perspective. Dzięki niej możesz zweryfikować stan modelowanych elementów przez superpozycjonowanie z chmurą punktów.

Tryb koloru / odbicia

Łatwo przełączaj się pomiędzy trybem koloru i trybem odbicia, skutecznego w sytuacjach prześwietleń kolorowego skanu.

Łatwy pomiar

BIMmNavigator łączy się na żywo z paletą BIMmTool. Skorzystaj z funkcji „easy-to-measure”, aby uzyskać pomiar długości, grubości i kąta.

Pobierz wersję trial

Narzędzia

Ortofotomapy

Generuj poziome i pionowe ortofotomapy z zaimportowanych chmur punktów bezpośrednio w Archicadzie. Nie ma znaczenia, czy chmury punktów są ustrukturyzowane, czy nie. Z BIMmTool skrócisz czas obliczeń o blisko 70 procent w porównaniu z popularnymi metodami.

Analiza Delty

Analiza Delty to kolorystyczne przedstawienie odchyleń chmury punktów od danej płaszczyzny, w poziomie lub w pionie. Dzięki niej łatwo sprawdzisz istniejące odkształcenia, ocenisz stan konstrukcji, czy też nierówności posadzki. Idealnie nadaje się również do porównywania rzeczywistego stanu budowy z zaprojektowanym modelem.

Clipping Box

To narzędzie umożliwi ci wycinanie i przycinanie chmur punktów zaimportowanych przez BIMmTool w Archicadzie. Przeciągnij pole przycinania na żądany obszar chmury punktów, który chcesz wyciąć. Możesz teraz ukryć lub usunąć chmurę punktów wewnątrz lub na zewnątrz ramki. Użyj tej funkcji, aby usunąć efekty rozproszenia lub odbicia z chmury punktów, wyciąć wybrany obiekt z grupy budynków, czy też ukryć meble w pomieszczeniu.

MultiBim

Prostsze
projektowanie
jest proste

Wierzymy w BIM

ponieważ oznacza mniej problemów i żmudnej pracy, zostawiając więcej miejsca na przyjemność projektowania.

Wspieramy architektów

w wyborze najlepszych narzędzi oraz sprawnym wdrożeniu BIM, niezależnie od wielkości pracowni.

Jesteśmy praktykami

więc oferujemy tylko te rozwiązania, które sami przetestowaliśmy, a dodatkowo dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

Zobacz cennik BIMmTool

Najlepsza oferta na BIMmTool dla Ciebie!

Wypełnij poniższy formularz, aby umówić prezentację i uzyskać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Partnerzy