To już ostatnia szansa na aktualizację Archicada w niższej cenie. Aż do 50% rabatu! ZOBACZ
Do 50% rabatu na aktualizację Archicada! ZOBACZ

Oficjalny dostawca Archicada w Polsce | Członek buildingSMART

Wyobraź sobie, że chodzisz z klientem lub wykonawcą po gotowym budynku, z pełną dokumentacją pod ręką. Możesz zajrzeć w każdy zakamarek, a w razie potrzeby masz dostęp do wszystkich potrzebnych informacji.

Spacer po budynku jest możliwy już na etapie projektowym i można go odbyć wirtualnie – na ekranie komputera, tabletu lub telefonu.

Prezentację projektu możesz przeprowadzić w dowolnym miejscu i czasie – w swojej pracowni, podczas wizyty u klienta lub na placu budowy. Wszędzie tam, masz również dostęp do wszystkich rysunków i pełnego zestawu informacji o budynku.

Poznaj wszystkie zalety tego rozwiązania.

Archicad

W czym może Ci pomóc BIMx?

Prezentacja projektu

Nie musisz polegać na wyobraźni klienta. Nie musisz go uczyć rozumienia dokumentacji technicznej. Każdy zobaczy budynek dokładnie tak, jak został zaprojektowany. Projekt możesz zaprezentować jako wizualizację 3D, rzut 2D, dowolny przekrój lub zestawienie danych. Formę prezentacji elastycznie dopasowujesz do potrzeb osoby, z którą rozmawiasz.

Prezentacja projektu BIMx

Dostęp do informacji

Masz pod ręką pełny zestaw danych projektowych. Dostęp do dokumentacji rysunkowej, wymiarów i wszystkich parametrów poszczególnych elementów budynku – zawsze i wszędzie. Natychmiast uzyskujesz odpowiedzi, których akurat potrzebujesz.

Wymiana komentarzy

Usprawniasz komunikację pomiędzy stronami procesu. Każda osoba, której udostępnisz możliwość przeglądania projektu, może zgłaszać uwagi, zadawać pytania albo dodawać informacje uzupełniające. Co ważne, robi to w dowolnie wybranym przez siebie momencie.

Pełna mobilność

Możesz zabrać swój projekt wszędzie. Model jest przechowywany w chmurze, więc masz do niego dostęp na kilka sposobów: w programie zainstalowanym na swoim komputerze, aplikacji na telefonie lub tablecie (Android i Apple) albo w oknie przeglądarki internetowej na dowolnym urządzeniu.

Koordynacja prac budowlanych

Ograniczysz papierową dokumentację na placu budowy. BIMx oferuje najwygodniejsze przeglądanie dokumentacji rysunkowej na każdym urządzeniu. Nie tylko zredukujesz ilość zużytego papieru, ale dzięki wizualizacji 3D klarownie zaprezentujesz zamysł projektowy. Koordynacja prac budowlanych jest dzięki temu znacznie łatwiejsza.

Prezentacja portfolio BIMx

Prezentacja portfolio

Wirtualną teczkę z realizacjami pracowni masz zawsze pod ręką. Nie musisz mieć nawet przy sobie komputera, bo funkcja prezentacji projektów w oknie przeglądarki pozwala przeprowadzić ją na komputerze klienta. Nie wymaga to instalacji jakiegokolwiek oprogramowania czy rozszerzeń.

Pobierz instrukcję instalacji BIMx

Zgrany duet:
BIMx + Archicad

BIMx to przedłużenie funkcjonalności innego narzędzia Graphisoft – niezastąpionego Archicada. Przygotowanie prezentacji zaczyna się właśnie w Archicadzie. Dosłownie za pomocą jednego kliknięcia myszy, wprost z projektu, tworzony jest Hyper model.

BIMx + Archicad

Co to jest Hyper model?

W największym skrócie, Hyper model to inteligentnie ze sobą połączone modele 3D, rysunki, zestawienia ilościowe, wizualizacje i wszystkie inne widoki projektu. Każdy rysunek (np. rzut kondygnacji lub przekrój) może być wyświetlony wraz z modelem 3D w taki sposób, że od razu jest jasne, co reprezentuje. Dodatkowo, spacerując po wirtualnym modelu, możemy w dowolnym momencie otwierać poszczególne rysunki za pomocą interaktywnych łączy.

Zawartość hyper modelu nie jest sztywna. Indywidualnie definiuje ją projektant na poziomie publikacji – decyduje o wyborze arkuszy, rzutów, przekrojów czy zestawień. Hyper model jest szalenie elastyczny i to projektant decyduje o tym, co się w nim znajdzie.

Dostęp do BIMx

Publikacja i otwieranie Hyper modelu.

Hyper model można zapisać korzystając z Publikatora lub polecenia w menu Plik Archicada. Możemy publikować do lokalnego folderu na dysku komputera, do BIMcloud lub do chmury BIMx Model Transfer. Aby otworzyć projekt BIMx poprzez przeglądarkę www, należy skorzystać z ostatniej opcji. Każdy posiadacz abonamentu Graphisoft otrzymuje przestrzeń dyskową, do wykorzystania.

Aplikacja BIMx Desktop Viewer (czyli program do zainstalowania na komputerze) oraz podstawowa wersja aplikacji BIMx dla urządzeń mobilnych są bezpłatne.

Poniżej znajdziesz linki do ich pobrania.

Bezpłatna wersja podstawowa daje dostęp do większości kluczowych funkcjonalności BIMx. Dostępna jest również płatna wersja Pro, która zawiera rozszerzone możliwości, np. wykonywanie pomiarów w środowisku 2D i 3D, czy wymianę komentarzy z projektami zespołowymi Archicada.

Pobierz instrukcję instalacji BIMx

Darmowe szkolenie BIMx dla Ciebie

W ramach naszych szkoleń, przygotowaliśmy specjalny webinar poświęcony BIMx.

Przybliżamy w nim wszystkie funkcjonalności i możliwości tego programu. Chcesz się z nimi zapoznać?

Zostaw nam dane, abyśmy mogli przesłać Ci bezpłatny dostęp do tego materiału.

Partnerzy