To już ostatnia szansa na aktualizację Archicada w niższej cenie. Aż do 50% rabatu! ZOBACZ
Do 50% rabatu na aktualizację Archicada! ZOBACZ

Oficjalny dostawca Archicada w Polsce | Członek buildingSMART

Jeśli udało Ci się pobrać i zainstalować Archicada, koniecznie pamiętaj o jego aktualizacji. Program jest stale ulepszany i często nawet starsze wersje otrzymują dodatkowe poprawki. Aby sprawdzić, czy zainstalowana przez Ciebie kompilacja jest tą najnowszą, postępuj wg poniższych kroków.

W Archicadzie otwórz menu Pomoc (Help) i wybierz polecenie Sprawdź uaktualnienia (Check for updates).

Przejdź do strony zawierającej informację o aktualności Twojego programu i jego bibliotek.

W razie potrzeby aktualizacji programu, kliknij przycisk umożliwiający jej pobranie.

Pobierz pełną wersję Archicada

Archicad 27

Archicad 27

Rok wydania:

2023

Systemy:

macOS 12.3
Windows 10
Windows 11

Archicad 27 skupia się na funkcjach związanych z projektowaniem oraz poprawą produktywności. Sztandarowym rozwiązaniem najnowszej odsłony programu są Wersje projektu, czyli narzędzie umożliwiające prezentację różnych wariantów rozwiązań projektowych.

Nowe opcje Archicada 27 podzielić można na parę obszarów tematycznych: projektowanie, współpraca oraz produktywność. Nowości są bardzo zróżnicowane, jednak ich wspólnym mianownikiem jest usprawnienie czasochłonnych i powtarzalnych procesów. Obok dużych zmian, jak zwykle pojawiło się również sporo niewielkich usprawnień, które jednak istotnie poprawią efektywność i łatwość projektowania.

Wersja international


Archicad 26

Archicad 26

Rok wydania:

2022

Systemy:

macOS 12.3
Windows 10
Windows 11

Wersja 26 pozwala spędzić mniej czasu na zarządzaniu projektem, a więcej na tym, co w zawodzie architekta najprzyjemniejsze – projektowaniu usprawniając organizację oraz interoperacyjność międzybranżową oraz tworzenie i zarządzanie dokumentacją projektu.

Nowa wersja wprowadza również szereg usprawnień w zakresie wizualizacji, dostarczając całkowicie odświeżone profesjonalne tekstury. Dodatkowo, w zakresie współpracy projektant zyskuje więcej możliwości komunikacji z uczestnikami projektu i analizy konstrukcji budynku czy też możliwość generowania dokładniejszych oszacowań energetycznych budynków.

Wersja international


Archicad 25

Archicad 25

Rok wydania:

2021

Systemy:

macOS 10.15
macOS 11.3
Windows 10

Narzędzie przystosowane do potrzeb architektów umożliwiające skuteczne i efektywne prowadzenie całego procesu projektowego w jednym zintegrowanym środowisku.

Wersja 25 kładzie największy nacisk na lepszą wizualizację i współpracę. Możliwość wyświetlania tekstur w przekrojach, elewacjach i rozwinięciach pozwala osiągnąć świetne efekty graficzne, jednocześnie minimalizując konieczność użycia dodatkowego oprogramowania. Z kolei wbudowana, płynna współpraca z formatami programu Revit oraz rozwinięte funkcjonalności modelu analitycznego konstrukcji, są rzeczywistą realizacją idei OpenBIM. Nową wersję docenią również architekci wnetrz, za sprawą rozbudowanej bazy obiektów bibliotecznych.

Wersja polska

Wersja international


Archicad 24

Archicad 24

Rok wydania:

2020

Systemy:

macOS 10.15
macOS 10.14
Windows 10

Łączy architektów i inżynierów we wspólnym środowisku BIMcloud w celu dostarczenia zintegrowanego projektu. Przejrzystość zapewniona przez wspólny model i organizację pracy zorientowaną na zespół zwiększa zaufanie wśród członków zespołu i eliminuje zjawisko powielania modelu i nadmiarowy nakład pracy architektów i inżynierów.

Wersja 24 jest realizacją idei zintegrowanego projektowania. Wbudowany model analityczny konstrukcji oraz narzędzie do modelowania instalacji MEP Modeler dają projektantom konstrukcji i instalacji proste i intuicyjne narzędzie pracy, przy jednoczesnym zapewnieniu swobodnej współpracy z innym oprogramowaniem. Na nowych funkcjonalnościach w zakresie współpracy skorzystają również architekci, za sprawą możliwości zaawansowanego porównywania modeli oraz sprawnemu systemowi ządzaniu uwagami.

Wersja polska

Wersja international


Archicad 23

Archicad 23

Rok wydania:

2019

Systemy:

macOS 10.14
macOS 10.13
Windows 10

Znacznie poprawia wydajność istotnych procesów, takich jak uruchamianie oprogramowania, otwieranie plików, praca w środowiskach wieloprojektowych oraz przełączanie się między różnymi widokami projektu BIM. Zupełnie nowe narzędzia Otwór, Słup i Belka zwiększają dokładność modelowania i usprawniają współpracę z branżami inżynierskimi.

Po zmianach dotyczących Schodów, Balustrad i Przegród Strukturalnych kolejnym przebudowom ulegają narzędzia Słup oraz Belka. Ich zastosowanie otwiera dodatkowe możliwości w zakresie realistycznego odwzorowania geometrii budynku. Wychodząc naprzeciw potrzebom projektantów, paletę narzędzi wzbogacono o narzędzie Otwór, ułatwiające np. kontrolę i projektowanie przebić. Archicad 23 to również zasadnicza zmiana na plus, jeśli chodzi o szybkość otwierania projektów, przebudowę widoków i przełączanie się między zakładkami, w stosunku do wczesniejszych wersji.

Wersja polska

Wersja international


Archicad 22

Archicad 22

Rok wydania:

2018

Systemy:

macOS 10.13
macOS 10.12
Windows 10

Usprawnia proces projektowania architektonicznego i tworzenia dokumentacji w zakresie fasad budynków. Ponadto, Archicad 22 wprowadza znaczące ulepszenia w modelowaniu konstrukcji, zarządzaniu informacją i wydajności 2D.

Następstwem wcześniejszych zmian w narzędziu Przegroda Strukturalna, jest jego dalsze przebudowanie i usprawnienie zapewniające możliwość swobodnego kształtowania indywidualnie zaprojektowanych fasad budynków. Archicad 22 poprzez wdrożenie modyfikatorów profili złożonych, pozwala też na bardzo elastyczne budowanie modelu za pomocą mniejszej ilości elementów. Mówiąc o liczbach, warto z kolei zwrócić uwagę na narzędzie Wyrażeń dostępne od tej wersji we Właściwościach elementów. Pozwalają one na wykonywanie różnorakich operacji matematycznych na właściwosciach, np. obliczyć wymaganą powierzchnię biologicznie czynną dla naszej działki. Wielbiciele architektury parametrycznej docenią też z pewnością połączenie Archicad-Grashopper LIVE Connection.

Wersja polska

Wersja international


Archicad 21

Archicad 21

Rok wydania:

2017

Systemy:

macOS 10.12
macOS 10.11
Windows 10
Windows 8.1

Przedstawia długo oczekiwane narzędzie do tworzenia schodów, wykorzystujące zgłoszoną przez GRAPHISOFT do opatentowania technologię Predictive Design.

Kolejny milowy krok w rozwijaniu narzedzi projektowych stanowią zaimpelemntowane w Archicadzie 21 nowe narzędzie Balustrada oraz usprawnione narzedzia Przegroda Strukturalna i Schody. W tej wersji zyskujemy też możliwosć weryfikacji naszych projektowych poczynań poprzez nową funkcjonalność wykrywania kolizji. Równolegle z rozwojem możliwości kształtowania geometrii, poprawie ulega również zarządzanie informacją: wprowadzone zostają Systemy Klasyfikacji. Jednocześnie znacząco rozwija się mozliwość działania na otwartych standardach poprzez zwiększenie naszej kontroli i możliwości w zakresie publikacji plików IFC.

Wersja polska

Wersja international


Archicad 20

Archicad 20

Rok wydania:

2016

Systemy:

macOS 10.11
macOS 10.10
Windows 10
Windows 8.1

Wprowadza szereg istotnych usprawnień funkcjonalnych, które kładą nacisk na informację zawartą w modelu BIM, zwiększając tym samym wartość zarówno dla użytkowników Archicada, jak i pozostałych zainteresowanych stron. Nowy interfejs graficzny “flat-design” odróżnia nową wersję od dotychczasowych narzędzi BIM.

Już na pierwszy rzut oka Archicad 20 odróżnia się od poprzednich wersji: za sprawą nowego interfejsu graficznego. Jego przejrzystość ułatwia znacząco naszą kooperację z programem. Jednocześnie, poza przyjemnym dla oka środowiskiem pracy, wersja ta wnosi zarządzanie informacją na zupełnie nowy poziom, prezentując właściwości elementów. Przedstawione w tej wersji warianty graficzne dają niemal nieograniczone możliwosci w zakresie prezentacji graficznej projektu, jednocześnie będąc świetnym narzedziem do działań z zakresu QA.

Wersja polska

Wersja international


Archicad 19

Archicad 19

Rok wydania:

2015

Systemy:

Mac OS X 10.10
Mac OS X 10.9
Windows 8.1
Windows 8
Windows 7

Dokonuje ogromnego skoku w wydajności BIM, rozszerzając swoją solidną 64-bitową i wieloprocesorową technologię przetwarzania o predykcyjne przetwarzanie tła, pierwsze w branży BIM. W rezultacie Archicad oferuje teraz błyskawicznie szybki czas reakcji, co czyni go niekwestionowanym liderem szybkości wśród oprogramowania BIM.

Wraz z nadejściem wersji 19, przełomowemu usprawnieniu ulega wydajność programu, za sprawą optymalizacji trybu wyświetlania OpenGL oraz ulepszenia obliczeń w tle. Jednoczesnie od tej wersji możliwy jest import do Archicada chmur punktów, co zdecydowanie zwiększa pole zastosowania programu przy wykonywaniu inwentaryzacji. Przedstawiona zostaje interaktywna paleta zapewniająca prosty dostęp do podstawowych funkcji.

Wersja polska

Wersja international


Pobierz Archicada Start Edition

Potrzebujesz pomocy w wyborze oprogramowania?

Wypełnij poniższy formularz, aby umówić prezentację i uzyskać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Partnerzy