Oficjalny dostawca oprogramowania GRAPHISOFT Archicad w Polsce. | Członek korporacyjny buildingSMART Polska

Archicad

Dzięki kolejnym ulepszeniom w zakresie zautomatyzowanego projektowania, dokumentacji i przepływu pracy oraz profesjonalnym rozwiązaniom wizualizacyjnym, Archicad 26 pozwala Ci skupić się na tym, co robisz najlepiej: na projektowaniu wspaniałej architektury.

Archicad 26 wprowadza usprawnione procesy pracy z modelami analitycznymi konstrukcji oraz zwiększa użyteczność dla szybszej, płynniejszej współpracy pomiędzy architektami i inżynierami budowlanymi. Poniżej przedstawiamy najważniejsze ulepszenia, które wprowadza nowa wersja, podzielone na 4 obszary.

Projektowanie

O jakości projektu decydują detale. Archicad 26 wspiera projektantów na wiele różnych sposobów, ułatwiając dopracowanie modelu w najdrobniejszych szczegółach.

Więcej

Wizualizacja

Architektura to więcej niż dokumentacja. Archicad 26 ma nowe możliwości, które sprawią, że Twoje projekty będą bardziej wyraziste.

Więcej

Współpraca

Łatwiejsza współpraca z projektantami instalacji i konstrukcji dzięki nowym rozwiązaniom w zakresie openBIM i interoperacyjności.

Więcej

Dokumentacja

Bezbłędna dokumentacja to podstawa. Projektowanie w programie Archicad daje pewność, żę jest ona spójna, a wersja 26 daje Ci nowe możliwości w tym zakresie.

Więcej

Poznaj ceny Archicada 26

Projektowanie

Spędzaj mniej czasu na zarządzaniu projektem, a więcej na tym, co w zawodzie architekta najprzyjemniejsze - projektowaniu. Archicad 26 pomoże Twojemu zespołowi na utrzymać perfekcyjną organizację pracy. Dzięki niemu Twoje pliki zawsze pozostaną uporządkowane i wydajne - nawet gdy rozmiar i złożoność projektów wciąż rosną.

Ulepszone zarządzanie atrybutami

Zmniejsz ryzyko błędów, nawet w przypadku dużych i złożonych projektów. Pomoże Ci w tym łatwiejsza i bardziej intuicyjna nawigacja i zarządzanie atrybutami. Archicad 26 przedstawia możliwość ich porządkowania z zastosowaniem hierarchii folderów, które pomogą ustrukturyzować Twoje projekty. W kilka chwil znajdziesz i uporządkujesz niezbędne warstwy, struktury warstwowe, profile złożone, materiały budowlane i wykończenia.

Szybsza nawigacja w projekcie

Szybsza nawigacja w projekcie

Koniec z niekończącym się przewijaniem! Wyświetlaj konkretne elementy struktury Twojego projektu, dzięki nowej funkcji wyszukiwania w nawigatorze. Po prostu wpisz jakiego ujęcia, widoku, arkusza lub zestawu publikacji szukasz.

Interoperacyjność z programem Revit

Archicad 26 to lepsza współpraca z projektantami instalacji korzystającymi z oprogramowania Revit. Wsparcie dla formatów Revit do wersji 2021 jest teraz wbudowane w oprogramowanie Archicad. Importuj RFA jako natywny obiekt Archicad i twórz automatycznie elementy MEP Archicad na podstawie plików RFA., a także eksportuj modele 3D jako geometrię Revit 3D lub podłączaj modele 3D RVT funkcją Hotlink. Archicad obsługuje teraz filtry Branży programu Revit.

Ulepszone zastąpienia wykończeń

Narzędzie otwór znów się rozwija. Tym razem zostało wzbogacone o nową funkcjonalność zastąpień wykończeń ich powierzchni.

Ulepszenia reguł generowania modelu analitycznego

Reguły pomagają projektantom konstrukci uniknąć żmudnej, ręcznej pracy nad modelem analitycznym. Archicad 26 wprowadza kilka nowości takich jak usprawnienia w zakresie korekt przesunięcia i zakresu połączeń, eliminację nakładających się części prętów 2D oraz podpór konstrukcyjnych.

Ulepszone zastąpienia wykończeń
Personalizowane szafki kuchenne

Personalizowane szafki kuchenne

Rozwiązanie pierwotnie przedstawione w Archicad 26 zyskuje kolejne ulepszenia. Od teraz możesz jeszcze prościej i szybciej dostosować wygląd i styl szafek kuchennych oraz wyświetlać ich linie otwarcia w 3D.

Ulepszona edycja 2D okręgów i elips

Na prośbę użytkowników, rozciąganie okręgów i elips po promieniu zyskuje możliwość tworzenia ich kopii.

Tworzenie inteligentnych obiektów za pomocą programu Library Part Maker (dostępne tylko dla klientów SSA i Forward)

Potrzebujesz własnej biblioteki obiektów parametrycznych? Nie musisz znać języka GDL. Tworzenie drzwi, okien i innych obiektów jest przystępne, dzięki graficznym metodom edycji. W Library Part Maker tworzenie obiektów jest niezwykle proste i intuicyjne. Teraz również w polskiej wersji językowej.

Poznaj ceny Archicada 26

Wizualizacja

Uzyskaj akceptację klienta jeszcze szybciej. Twórz piękne wizualizacje szybko i łatwo, dzięki profesjonalnym rozwiązaniom out-of-the-box, nowoczesnym teksturom i meblom oraz aktualizacjom BIMx Desktop Viewer.

Nowe profesjonalne tekstury (dostępne tylko dla klientów SSA i Forward)

Przyciągające oko, nowoczesne wizualizacje sprawiają, że akceptacja klienta jest prostsza i szybsza. Dzięki nowej, ulepszonej zawartości dodatkowego katalogu wykończeń Twoje wizualizacje zyskują jeszcze więcej realizmu.

Nowe profesjonalne tekstury
Ulepszona przeglądarka BIMx Desktop Viewer

Ulepszona przeglądarka BIMx Desktop Viewer

Archicad 26 wnosi również znaczące ulepszenia do BIMx Desktop Viewer: bardziej realistyczną wizualizację z cieniami, prostszy i lepiej opisany proces publikacji, oraz nową funkcję dostosowywania eksportu tekstur Archicada. Dowiedz się więcej o BIMx tutaj.

Poznaj ceny Archicada 26

Współpraca

Archicad 26 wprowadza ulepszenia użyteczności procesów pracy z modelami analitycznymi konstrukcji. Wszystko to dla szybszej i bardziej płynnej współpracy pomiędzy architektami i inżynierami budownictwa.

Automatyczne generowane obciążenia użytkowe

Dzięki możliwości automatycznego przypisania obciążeń użytkowych w analitycznym modelu konstrukcji na podstawie klasyfikacji stref, współpraca między architektami i inżynierami konstrukcji w Archicad 26 jest szybsza i bardziej zautomatyzowana. To kolejna oszczędność naszego czasu oraz zwiększenie dostępu do szczegółowych informacji w modelu.

Szybszy eksport do FRILO

Archicad 26 wprowadza bezpośredni eksport Archicad - FRILO.

Automatyczne generowane obciążenia użytkowe

Ulepszenia translatorów SAF

Płynna i szybsza wymiana informacji pomiędzy Archicad i aplikacjami do analizy konstrukcji sprawia, że architekci i inżynierowie budownictwa pozostają dobrze skoordynowani i podążają w jednym kierunku. Archicad 26 zapewnia możliwość zapisywania wielu translatorów SAF, do różnych potrzeb.

Obsługa wielosegmentowych słupów i belek

Obsługa wielosegmentowych słupów i belek

Jeszcze dokładniejsze obliczenia na podstawie analitycznego modelu konstrukcji możesz uzyskać dzięki elementom analitycznym, które precyzyjnie opisują wielosegmentowe belki i słupy.

Ulepszenia BIMcloud

Ze zwiększoną pojemnością do ponad 100 tysięcy plików, żaden projekt nie jest zbyt duży dla BIMcloud! Ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa i kontroli nad historią wersji plików sprawiają, że BIMcloud jest najlepszym narzędziem do współpracy Twojego zespołu projektowego. Dowiedz się więcej o BIMcloud tutaj.

Dokładne oszacowania energetyczne budynków

Katalog właściwości materiałów budowlanych zawiera teraz nowe informacje. Przy ich wykorzystaniu możliwe jest uzyskanie wiarygodnych, natychmiastowych danych o pochłoniętej energii i dwutlenku węgla. Pomoże to w dokładnej analizie cyklu życia budynku i tworzeniu raportów dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Dokumentacja

Archicad 26 dzięki swoim ulepszeniom zapewnia szybszy i dokładniejszy proces tworzenia dokumentacji. Twórz dokumentację efektywnie - bez zbędnych, ręcznych poprawek.

Nowe autoteksty dla szablonów arkuszy

Archicad 26 wprowadza nowe autoteksty opisujące wymiary i nazwy szablonów arkuszy, które pomagają w porządkowaniu dokumentacji.

Ulepszenia w zakresie zastąpień graficznych

Archicad 26 ułatwia i przyspiesza wyszukiwanie i dodawanie wielu reguł zastąpień graficznych jednocześnie - bez zbędnego przewijania.

Nowe autoteksty dla szablonów arkuszy
Usprawnienie importu plików PDF

Zaktualizowane narzędzie kota wysokościowa

Narzędzie kota wysokościowa zyskuje możliwość predefiniowania poziomu odniesienia pomiaru oraz jego zapisu w ulubionych.

Usprawnienie importu plików PDF

Nie poświęcaj dużo czasu na powtarzalne zadania - importuj wiele stron z pliku PDF za pomocą jednego kliknięcia.

Poznaj ceny Archicada 26

Wymagania sprzętowe Archicada 26

Zidentyfikuj najlepszą specyfikację sprzętową dla Twojego Archicada. Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji technicznych lub pomocy w implementacji, służymy pomocą.

Rekomendowana konfiguracjaMinimalne wymagania sprzętowe
Rozmiar projektuPodstawowy
Domy mieszkalne
Średni
Apartamenty, biura
Zaawansowany
Wieżowce, szpitale
Procesor (CPU)Intel Core i5
AMD Ryzen 5
Apple Silicon M1*
Intel Core i7
AMD Ryzen 7
Apple Silicon M1 Pro*
Intel Core i9
AMD Ryzen 9
Apple Silicon M1 Max*
Intel/AMD x64 lub Apple ARM
wielordzeniowy procesor
Pamięć RAM16 GB RAM32 GB RAM64 GB RAM
DyskSATA SSDNVMe SSDNVMe SSD5+ GB wolnego miejsca
Karta graficzna2+ GB VRAM
kompatybilna z DirectX 11
4 GB VRAM
kompatybilna z DirectX 11
8 GB VRAM
kompatybilna z DirectX 11
kompatybilna z DirectX 11
Rozdzielczość ekranuFHD+ (1920×1080)2K (2560×1600)5K (5120×2880)1440×900
Rozdzielczość ekranuWindows 11 64-bit / macOS 12.5Windows 10 64-bit / macOS 11.3
Klucz ochronnyKlucz sprzętowy Archicad 26 CodeMeter lub programowy klucz ochronny Codemeter Act do uruchomienia Archicad 26

Więcej informacji nt. konfiguracji znajdziesz w naszym artykule - przeczytaj teraz

MultiBim

Prostsze
projektowanie
jest proste

Wierzymy w BIM

ponieważ oznacza mniej problemów i żmudnej pracy, zostawiając więcej miejsca na przyjemność projektowania.

Wspieramy architektów

w wyborze najlepszych narzędzi oraz sprawnym wdrożeniu BIM, niezależnie od wielkości pracowni.

Jesteśmy praktykami

więc oferujemy tylko te rozwiązania, które sami przetestowaliśmy, a dodatkowo dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

Najlepsza oferta na Archicad 26 dla Ciebie!

Wypełnij poniższy formularz, aby umówić prezentację i uzyskać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.