Oficjalny dostawca Archicada w Polsce | Członek buildingSMART

Dla kogo?

Archicad jest wszechstronnym narzędziem BIM, przeznaczonym dla architektów kubaturowych i projektantów wnętrz. Sprawdzi się niezależnie od tego, czy projektujesz indywidualne rozwiązania pełne autorskiego detalu, czy duże budynki i założenia wymagające perfekcyjnego zarządzania procesem budowlanym. Archicad to również narzędzia do modelowania dla projektantów instalacji oraz dla konstruktorów, do tworzenia modeli analitycznych.

Dlaczego warto?

Wykorzystaj zalety
modeli BIM

Projektuj dzięki
innowacyjnym narzędziom

Odkryj intuicyjne
środowisko pracy

Zautomatyzuj
powtarzalne czynności

Współpracuj
bez barier

Archicad to BIM

Archicad pozwala tworzyć i wykorzystywać modele BIM na każdym etapie projektu i budowy. Niski próg wejścia i intuicyjny interfejs pozwolą Ci szybko rozpocząć pracę, a dzięki wykorzystaniu elastycznych narzędzi możesz sprawnie modelować i wizualizować swoje pomysły. Zarządzanie projektem może być przyjemnością dzięki rozwiązaniom, które wspierają porządkowanie i kontrolę nad informacjami zawartymi w projekcie.

Możesz automatyzować powtarzalne i czasochłonne czynności, takie jak: opisywanie, tworzenie dokumentacji i jej publikacja. Możesz także współpracować z najlepszymi specjalistami dzięki podejściu openBIM – bez względu na to w jakim oprogramowaniu pracują. Poznaj szerokie możliwości tworzenia modeli BIM w Archicadzie.

Projektuj

Uwolnij swoją kreatywność dzięki oprogramowaniu BIM opracowanemu przez architektów takich jak Ty. Skup się na tym, co robisz najlepiej - projektowaniu wspaniałej architektury, dzięki elastycznym i intuicyjnym narzędziom. Każdego z nich szybko się nauczysz, ponieważ zbudowane są w sposób przyjazny dla użytkownika. Umożliwiają zarówno tworzenie koncepcji, jak i precyzyjnych modeli wykonawczych. Modelowanie w Archicadzie jest jak budowanie budynku – podlega podobnej logice, dzięki czemu jest to proces zrozumiały dla projektantów.

Wizualizuj

Profesjonalne narzędzia Archicada do wizualizacji przekładają projekty na atrakcyjne obrazy przyszłych budynków. Ożyw swoje modele, zainspiruj odbiorców i zaproś ich do zaangażowania się w Twoje projekty. Niezależnie od tego czy potrzebujesz fotorealistycznej wizualizacji by zdobyć nowy projekt, przekazać szybki szkic na budowę, czy wyjaśnić rozwiązania projektowe na czytelnych schematach – Archicad umożliwi Ci to dzięki narzędziom zapewniającym twórczą swobodę i czytelność opracowań.

Twórz dokumentację

Kompletne, zgodne z wymaganiami BIM narzędzia do tworzenia dokumentacji, w połączeniu z wydajnymi funkcjami publikacji oznaczają, że możesz skupić się na projektach, a nie na papierkowej robocie. Archicad pozwala ograniczyć udział powtarzalnych czynności w Twojej codziennej pracy dzięki rozbudowanym funkcjonalnościom automatyzującym proces tworzenia rysunków, opisywania dokumentacji oraz jej publikacji. Jedno źródło informacji w postaci modelu daje pewność poprawności informacji zawartej w projekcie.

Współpracuj

Pracuj nad projektami o dowolnej wielkości i złożoności ze swoim zespołem i projektantami branżowymi. Nieważne czy są w Twojej okolicy, czy na drugim końca świata. Otwarte standardy i filozofia OpenBIM oznaczają swobodę współpracy. Niezależnie od tego, jakiego oprogramowania używają inni członkowie zespołu projektowego, możesz wymieniać z nimi pliki przy pomocy otwartego standardu IFC i komunikować się przy pomocy formatu BCF. Archicad wspiera również współpracę w DWG oraz umożliwia pracę wielu osób na jednym modelu poprzez platformę BIMcloud.

Wersje Archicada

Program jest dostępny w dwóch wersjach: Archicad oraz Archicad Start Edition. Pierwsza z nich to tzw. pełna wersja zawierająca wszystkie funkcjonalności oraz dostęp do wielu dodatkowych benefitów od Graphisoft i Multibim. Z kolei Start Edition bazuje zawsze na zeszłorocznej pełnej wersji programu i posiada częściowo ograniczone możliwości. Interfejs i sposób działania obu programów są identyczne i można powiedzieć, że umożliwiają one osiągnięcie podobnych efektów, jednak pełna wersja pozwala wykonać je szybciej i łatwiej.

Pełna wersja

Archicad przeznaczony do pracy nad projektami budynków i wnętrz dowolnej skali. Pełna funkcjonalność w zakresie projektowania, wizualizacji, dokumentacji i współpracy. Umożliwia pracę wielu osób na jednym pliku w czasie rzeczywistym za pomocą BIMcloud.

Start Edition

Program do tworzenia mniejszych projektów budynków i wnętrz o mniejszej skali. Posiada większość funkcji pełnej wersji, a ograniczenia dotyczą głównie automatyzacji pracy, zarządzania projektem i wizualizacji. Przeznaczony do indywidualnej pracy na pliku.

Jaką wersję wybrać?

Rodzaje licencji

Archicad posiada kilka rodzajów licencji dostosowanych do Twoich potrzeb. Do pracy komercyjnej może być zakupiony w formie licencji wieczystej, jak i subskrybcji, a także dostarczony z kluczem wirtualnym lub fizycznym (pendrive). Posiada również zabezpieczenie w formie licencji awaryjnych. Jeśli chcesz przed zakupem wypróbować jego możliwości, możesz skorzystać z bezpłatnych licencji testowych. Więcej o rodzajach licencji Archicada przeczytasz tutaj.

Komercyjna

Przeznaczona do pracy nad komercyjnymi projektami w formie licencji wieczystej, subskrybcji miesięcznej lub rocznej.

>

Trial

30-dniowa licencja próbna. W tym czasie możesz korzystać z pełnej funkcjonalności Archicada. Zapisane pliki mogą być otwierane tylko w tej samej kopii programu.

>

Demo

Pełna funkcjonalność programu, bez możliwości kopiowania i zapisywania plików. Może służyć jako przeglądarka projektów.

>

Edukacyjna

Przeznaczona dla studentów, nauczycieli akademickich i szkół. Program dysponuje pełną funkcjonalnością na potrzeby edukacji.

>

Dlaczego kupić z Multibim?

Karta Multibim to bieżące wsparcie w Twojej codziennej pracy. To darmowe aktualizacje, dostęp do platformy e-learningowej, ofert specjalnych dotyczących oprogramowania BIM i profesjonalna opieka praktyków i pasjonatów Archicada.

Oferta jest zdecydowanie najlepsza na rynku - świetny support dla klienta pod kątem przygotowania do zakupu, jak i wsparcia z zakupionym już oprogramowaniem, chapeau bas za stworzenie Multibim TOOLS dzięki którym o wiele łatwiej i szybciej przygotować projekt!

Agata

Oprogramowania Archicad nie trzeba reklamować, warto jednak zareklamować obsługę przez Multibim, która to oprogramowanie dostarcza! Świetna obsługa, troska o klienta i cierpliwość w nawet najbardziej błahych sprawach.

Tomasz

Bardzo polecam współpracę. Wszelkie pytania i wątpliwości odnośnie oprogramowania udało się szybko wyjaśnić dzięki przemiłej komunikacji. Szybkie i efektywne wsparcie. Mówi się, że firmę tworzą ludzie, także Multibim ode mnie 5!

Aleksandra

Wymagania sprzętowe

Rekomendowana konfiguracja Minimalne wymagania sprzętowe
Wielkość projektu Małe projekty
(domy jednorodzinne)
Projekty średniej wielkości
(budynki mieszkalne, biurowe)
Duże inwestycje
(wieżowce, szpitalne)
Procesor (CPU) Intel Core i5
AMD Ryzen 5
Apple M1
Intel Core i7
AMD Ryzen 7
Apple M2
Intel Core i9
AMD Ryzen 9
Apple M2 Max
Wielordzeniowy procesor Intel / AMD
x64 lub Apple ARM
Pamięć RAM 16 GB RAM 32 GB RAM 64 GB RAM 8 GB RAM
Karta graficzna (GPU) Karta graficzna z 4 GB VRAM kompatybilna z DirectX 11 Karta graficzna z 6 GB VRAM kompatybilna z DirectX 11 Karta graficzna z 8 GB VRAM kompatybilna z DirectX 11 Karta graficzna kompatybilna z DirectX 11
Rozdzielczość ekranu FHD+ (1920x1080) 2K (2560x1600) 5K (5120x2880) 1440x900
System operacyjny Windows 10
Windows 11
macOS 14 Sonoma
macOS 13 Ventura
Windows 10 64-bit (min. build 1809)
macOS 12.6 Monterey
Opcjonalne urządzenia peryferyjne Wszystkie popularne plotery, drukarki i digitalizatory mogą być używane z Archiocadem. Obsługa sterowników jest zapewniana przez system operacyjny.
Internet Szybki dostęp do Internetu jest niezbędny do zadań, takich jak połączenie się z kontem Graphisoft ID, korzystanie z narzędzia License Manager Tool, uzyskiwanie dostępu do serwera BIMcloud ze zdalnej lokalizacji oraz pobierania aktualizacji dla Archicada.
Klucz zabezpieczający Aby korzystać z Archicada 27 do celów komercyjnych, wymagana jest licencja w chmurze, klucz wirtualny CodeMeter lub klucz sprzetowy CodeMeter.

Narzędzia dodatkowe

Archicad umożliwia integrację z wieloma programami BIM. Na rynku dostępne są rozszerzenia oferujące ulepszenia w każdym zakresie: od modelowania, przez wizualizację, współpracę, koordynację i kontrolę, aż po różnego rodzaju analizy. Mogą one funkcjonować jako osobne programy łączące się z Archicadem poprzez wtyczki, ale też jako dodatki działające w samym programie.

Nasz zespół tworzy Multibim TOOLS - narzędzia pozwalające jeszcze lepiej wykorzystać możliwości modeli BIM w Archicadzie. Należą do nich m.in. narzędzia takie jak: STANDARD (standaryzacja pracy w programie), SUN (analiza nasłonecznienia), SITE (analiza chłonności i bilans terenu).

Archiframe

Program do projektowania konstrukcji szkieletowych w Archicadzie oferujący zestaw narzędzi sprofilowanych pod zarządzanie produkcją w zakładach prefabrykacji.

>

Enscape

Znakomicie zintegrowane z Archicadem narzędzie do renderingu w czasie rzeczywistym, zapewniające wysoką jakość wizualizacji oraz efektowny sposób prezentacji modeli w wirtualnej rzeczywistości.

>

BIMmTool

Program ulepszający pracę ze skanami laserowymi w Archicadzie przez poprawę procesu modelowania, odczytywania i nawigowania po chmurach punktów.

>

Catenda Hub

Platforma CDE usprawniająca komunikację podczas planowania, projektowania, realizacji i eksploatacji obiektu budowlanego.

>

Bimcollab

Zestaw narzędzi do: przeglądania i sprawdzania modeli IFC, komunikacji w procesie projektowym oraz zarządzania eksploatacją budynków.

>

Simplebim

Unikalne narzędzie do standaryzacji, wzbogacania oraz weryfikacji plików IFC utworzonych w narzędziach takich jak Archicad.

>

Solibri

Zestaw programów do zaawansowanego sprawdzania i walidacji modeli IFC oraz tworzenia, klasyfikowania, zestawiania, obliczania i tworzenia raportów z informacji zawartych w modelu BIM.

>

Bimcloud

Rozwiązanie do współpracy zespołowej Teamwork w Archicadzie, umożliwiające pracę wielu osób na modelu centralnym w czasie rzeczywistym.

>

BIMx

Narzędzie do prezentacji i udostępniania modeli BIM i dokumentacji utworzonych w Archicadzie dostępne na smartfony, tablety i komputery oraz współpracujące z okularami VR Google Cardboard.

>

FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania.
Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu.

Zarówno najnowszą wersje programu, jak i jego starsze odsłony znajdziesz w naszym repozytorium instalatorów Archicada. Wybierz interesujący Cię język i system operacyjny, a następnie ściągnij instalator. Nie zapomnij o aktualizacji programu po jego instalacji.

Standardowa cena subskrypcji Archicada w pakiecie Collaborate (Archicad + BIMcloud SaaS) to 750 zł netto miesięcznie w rozliczeniu rocznym. Na cenę licencji wieczystej programu wpływa liczba i rodzaj licencji, zakup dodatkowych narzędzi oraz pakietów. Skontaktuj się z naszym zespołem, aby skonfigurować ofertę najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb i poznać dostępne oferty specjalne.

Subskrypcję zamówisz tutaj, logując się na swoje konto Graphisoft ID. Korzystając z tego linku będziesz miał dostęp do dodatkowych korzyści współpracy z Multibim. Jeśli jeszcze nie masz konta GS ID, zostaniesz poproszony o jego założenie. Możesz zamówić Archicada i BIMcloud w miesięcznej lub rocznej subskrypcji i opłacić ją kartą kredytową lub debetową Visa / Mastercard. Jeśli chcesz zaktualizować swoje dane płatności, przejdź do metod płatności i wybierz “update”(“aktualizuj”). Więcej informacji na temat Archicada w modelu subskrypcyjnym znajdziesz tutaj.

Dla Archicada w subskrypcji:

  • Po zalogowaniu się na subskrypcję Archicada, otrzymasz link do pobrania instalatora Archicada. Spowoduje to zainstalowanie Archicada na twoim komputerze.
  • Otwórz Graphisoft License Manager Tool (został zainstalowany automatycznie, wraz z Archicadem) i zaloguj się przy użyciu swojego Graphisoft ID, żeby pobrać swój klucz.
  • Po pobraniu licencji możesz wyjść z narzędzia License Manager Tool i uruchomić Archicada. Od teraz będziesz mieć dostęp do najnowszej dostępnej zlokalizowanej wersji programu.

Dla licencji wieczystej:

  • Pobierz plik instalacyjny Archicada odpowiadający Twojemu systemowi operacyjnemu i 
preferowanej wersji językowej.
  • Uruchom pobrany plik instalacyjny oraz przeprowadź proces instalacji zgodnie ze 
wskazówkami kreatora.
  • Zaktualizuj licencję używając Graphisoft License Manager Tool (program automatycznie instaluje się razem z Archicadem).
  • Uruchom Archicada i zaloguj się na swoje konto Graphisoft ID, aby móc korzystać ze 
wszystkich funkcji i usług programu.

Jeśli potrzebujesz porady w skonfigurowaniu swojego komputera, odwiedź Bazę Wiedzy, gdzie znajdziesz artkuły na ten temat, lub skontaktuj się z naszym zespołem wsparcia – chętnie podpowiemy, jak dopasować sprzęt do Twoich potrzeb. Możesz też kupić komputer wraz oprogramowaniem bezpośrednio w Multibim. Współpracujemy z dostawcami sprzętu i posiadamy stałe rabaty, z których możesz skorzystać także Ty.

Baza Wiedzy

Projektowanie wnętrz w Archicadzie

Projektowanie wnętrz w Archicadzie

Archicad często utożsamiany jest z narzędziem do projektowania kubatury. Czy możliwe jest używanie go do projektowania wnętrz? W tym artykule przedstawiamy zalety takiego rozwiązania.

06.02.2024
Archicad 27 – jaki model Mac wybrać?

Archicad 27 – jaki model Mac wybrać?

Jaki model Mac wybrać? Z tego artykułu dowiesz się, jak nowe modele Apple współpracują z Archicadem 27 i czy warto wymienić swój sprzęt.

17.11.2023
Archicad 27 – jaki komputer PC wybrać?

Archicad 27 – jaki komputer PC wybrać?

Zastanawiasz się czy Twój sprzęt będzie odpowiedni dla Archicada 27? W tym tekście sprawdzimy wymagania dla różnych sposobów wykorzystania programu.

07.11.2023
Biblioteki obiektów i modeli BIM – skąd je pobrać?

Biblioteki obiektów i modeli BIM – skąd je pobrać?

Archicad jako jeden z niewielu programów na rynku nie wymaga pobierania żadnych dodatkowych obiektów, aby rozpocząć w nim płynną, sprawną pracę.

10.05.2023
Poszerzaj swoją wiedzę z Graphisoft Learn

Poszerzaj swoją wiedzę z Graphisoft Learn

Graphisoft Learn to platforma edukacyjna zawierająca materiały umożliwiające naukę i pogłębienie swojej wiedzy związanej z Archicadem oraz szeroko pojętym BIMem.

06.04.2023

Zamów Archicada

Subskrypcja

Zamów Archicada w subskrypcji miesięcznej lub rocznej i skorzystaj z oferty specjalnej Archicad Collaborate.

Poznaj szczegóły

Licencja wieczysta

Zamów Archicada z licencją wieczystą oraz Kartą Multibim i przenieś pracę swoją i swojego zespołu na wyższy poziom.

Poznaj szczegóły
Masz pytania? Daj nam znać!

Wypełnij poniższy formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą,
odpowie na wszystkie pytania i stworzy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Partnerzy