Oficjalny dostawca oprogramowania GRAPHISOFT Archicad w Polsce. | Członek korporacyjny buildingSMART Polska

Archicad

Archicad 25 jest najbardziej zaawansowanym, uniwersalnym oprogramowaniem do projektowania w systemie BIM. Pozwala integrować pracę wielobranżowych zespołów różnych specjalności w sposób OTWARTY, z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania innych firm.

Zastosowana w Archicadzie oryginalna koncepcja Wirtualnego Budynku stworzona przez firmę GRAPHISOFT wyznaczyła standard projektowania w budownictwie i dała początek technologii BIM. Dzięki zaawansowanej obsłudze formatu IFC, projektanci używający ArchiCADa mogą w sposób OTWARTY współpracować z inżynierami innych branż korzystającymi z dowolnego oprogramowania BIM.

Współpraca

Łatwiejsza współpraca z projektantami instalacji i konstrukcji dzięki nowym rozwiązaniom w zakresie openBIM i interoperacyjności.

Więcej

Projektowanie

O jakości projektu decydują detale. Archicad 25 wspiera projektantów na wiele różnych sposobów, ułatwiając dopracowanie modelu w najdrobniejszych szczegółach.

Więcej

Wizualizacja

Architektura to więcej niż dokumentacja. Archicad 25 ma nowe możliwości, które sprawią, że Twoje projekty będą bardziej wyraziste.

Więcej

Dokumentacja

Bezbłędna dokumentacja to podstawa. Projektowanie w programie Archicad daje pewność, żę jest ona spójna, a wersja 25 daje Ci nowe możliwości w tym zakresie.

Więcej

Poznaj ceny Archicada 25

Współpraca

Wspaniały projekt, a w rezultacie budynek, jest wynikiem wspólnej pracy projektantów, architektów, inżynierów i wykonawców. Jesteśmy zaangażowani w rozwijanie standardów otwartej współpracy. Archicad obsługuje ponad 40 formatów eksportu i importu, w tym klasyczne formaty takie jak DWG, PDF i XLS, a także współczesne formaty OPEN BIM - IFC i BCF. Te ostatnie są niezależne od producentów i stanowią standardy branżowe.

Nowy natywny punkt geodezyjny

Usprawnij koordynację dzięki natywnemu punktowi geodezyjnemu, który umożliwia łatwą, scentralizowaną obsługę współrzędnych świata rzeczywistego przy wymianie danych openBIM. Punkt geodezyjny wspiera wymianę plików IFC i BCF, a także zapewnia lepszą interoperacyjność z konwencjonalnymi formatami plików (np. DWG).

Łatwa migracja Revit > Archicad

Wykorzystaj pliki projektów i bibliotek stworzone w programie Revit, dzięki funkcji wymiany geometrii RFA i RVT. Otwieraj, bądź łącz funkcją Hotlink projekty w formacie RVT i konwertuj rodziny RFA do elementów bibliotecznych Archicada. Obsługa formatów Revit 2021 dostępna jest w standardowej istalacji programu Archicad 25.

Interoperacyjność z programem Revit

Archicad 25 to lepsza współpraca z projektantami instalacji korzystającymi z oprogramowania Revit. Wsparcie dla formatów Revit do wersji 2021 jest teraz wbudowane w oprogramowanie Archicad. Importuj RFA jako natywny obiekt Archicad i twórz automatycznie elementy MEP Archicad na podstawie plików RFA., a także eksportuj modele 3D jako geometrię Revit 3D lub podłączaj modele 3D RVT funkcją Hotlink. Archicad obsługuje teraz filtry Branży programu Revit.

Ulepszenia reguł generowania modelu analitycznego

Reguły pomagają projektantom konstrukci uniknąć żmudnej, ręcznej pracy nad modelem analitycznym. Archicad 25 wprowadza kilka nowości takich jak usprawnienia w zakresie korekt przesunięcia i zakresu połączeń, eliminację nakładających się części prętów 2D oraz podpór konstrukcyjnych.

Obsługa obciążeń konstrukcyjnych

Współpracuj z konstruktorami nie tracąc żadnych danych. Inżynierowie dodają do modelu specyficzne informacje, takie jak dane związane z obciążeniami stosując specjalistyczne oprogramowanie do analiz konstrukcji. Otwierając model analityczny konstrukcji zaimportowany w formacie SAF w programie Archicad 25, możesz poprawnie wyświetlić dane dotyczące obciążeń.

Udoskonalone połączenie z Solibri

Solibri jest wiodącą w branży aplikacją do walidacji modeli, czyli sprawdzania zgodności modeli z wymaganiami. Dzięki darmowemu dodatkowi Archicad-Solibri Connection zaoszczędzisz czas i łatwo wyeliminujesz wszelkie błędy modeli. Do najnowszych udoskonaleń należy możliwość wybierania bieżących pozycji Koszyka wyboru (Selection basket) Solibri w programie Archicad i wyświetlanie ich w tym samym ustawieniu kamery.

Automatyczne mapowanie eksportu profili fabrycznych

Szybko i sprawnie wymieniaj pliki z projektantami konstrukcji. Podczas eksportowania elementów konstrukcji w formacie SAF, Archicad 25 automatycznie mapuje profile fabryczne, w oparciu o standardową lub indywidualnie przygotowaną bazę danych.

Poznaj ceny Archicada 25

Projektowanie

O jakości projektu często decydują detale. Archicad 25 wspiera projektantów na wiele różnych sposobów, ułatwiając dopracowanie modelu w najdrobniejszych szczegółach.

Nowe meble dla mieszkań i obiektów komercyjnych

39 nowych obiektów współczesnych mebli i elementów dekoracyjnych, takich jak modułowe szafki kuchenne, sofy, zasłony, wieszaki na ubrania, stoły, krzesła, materace i grille zostały dodane do standardowej biblioteki Archicada obejmującej w sumie już ponad 1300 obiektów parametrycznych, dających nieskończone możliwości konfiguracji.

Szybkie przełączanie między widokami 2D/3D

Pracujesz w 3D, ale chcesz edytować element w oknie 2D? Teraz nie stanowi to żadnego problemu: po prostu zaznacz element i otwórz go w dowolnym innym widoku. Przechodzenie pomiędzy oknami 2D i 3D jest prostsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek.

Otwory wieloboczne

Wstawiaj otwory o dowolnym obrysie i uzyskuj precyzyjne dane o ilościach. Dzięki nowej geometrii otworów definiowanej jako wielobok możliwe jest dopasowanie kształtu otworów do elementów MEP, co oznacza dokładne przedmiary.

Nowe spoczniki schodów

Teraz dodatkowa długość podestu może być automatycznie wstawiona na początku, na końcu lub centralnie względem węzła schodów. Jest to przydatne, gdy wstawiony już bieg schodów musi być dostosowany do zmieniających się warunków projektowych.

Usprawnione połączenie z Rhino 6 i 7

Importuj i eksportuj pliki Rhino 6 i Rhino 7 i wykorzystuj możliwości wiodącego narzędzia do projektowania zaawansowanych form geometrycznych. Kontynuuj pracę nad projektem i dokumentacją w środowisku Archicad.

Poznaj ceny Archicada 25

Wizualizacja

Architektura to więcej niż dokumentacja. Archicad 25 ma nowe możliwości, które sprawią, że Twoje projekty będą bardziej wyraziste.

Wyświetlanie tekstur wykończeń w przekrojach i elewacjach

W Archicadzie 25 masz do dyspozycji lepsze narzędzia do wizualizacji projektu bezpośrednio w przekrojach i elewacjach. Automatycznie wyświetlaj tekstury wykończeń w w tych widokach bez konieczności stosowania dodatkowego oprogramowania do edycji grafiki.

Realistyczne cieniowanie i opcja wypełnienia teksturami

Przedstaw projekt w sposób efektowny i szczegółowy. Użyj miękkiego cieniowania, dodaj kontury i głębię do powierzchni w widokach przekroju i elewacji, nałóż wypełnienie oparte o teksturę. Tak stworzone widoki pozwolą świetnie zaprezentować projekt, niezależnie od tego, czy jest on tworzony dla klienta, czy na konkurs.

Natywna obsługa “Metal” dla Archicada na Mac

Rendering 3D na Macu jest szybszy niż kiedykolwiek. Archicad korzysta teraz z Metal, nowego graficznego API firmy Apple, które zastąpiło Open GL. Metal ma niemal bezpośredni dostęp do procesora graficznego, co przekłada się na większą szybkość renderowania.

Dokumentacja

Bezbłędna dokumentacja to podstawa. Projektowanie w programie Archicad daje pewność, że jest ona spójna, a wersja 25 daje Ci nowe możliwości w tym zakresie.

Nowe opcje zastąpień graficznych

Ciesz się większą elastycznością w wizualizowaniu informacji w projekcie. Nowe opcje funkcji zastąpień grafiki obejmują możliwość definiowania dowolnych kolorów RGB dla piór wypełnień i dla wykończeń, przezroczystości powierzchni oraz kontrolę wyświetlania konturów na powierzchniach przekrojowych i widokowych. Kontrola przezroczystości powierzchni i selektor kolorów wykończeń dostępne będą już wkrótce, w najbliższej aktualizacji Archicada 25.

Nowa opcja etykietowania dla elementów MEP

Automatycznie wyświetlaj informacje związane z projektem instalacji, aby usprawnić obieg dokumentacji projektowej MEP.

Poznaj ceny Archicada 25

MultiBim

Budujemy razem,
czyli lepiej

Współpracujemy

z najlepszymi producentami oprogramowania BIM, zgodnego z otwartymi standardami IFC i BCF.

Współtworzymy

otwarte standardy BIM jako członkowie buildingSMART, międzynarodowej organizacji rozwijającej cyfrowe standardy dla budownictwa.

Nasi klienci

wywodzą się z różnych branż, ale łączy ich jedno: przekonanie, że dzięki podejściu openBIM są bardziej niezależni, samodzielni i lepiej zarządzają ryzykiem związanym z przepływem i przetwarzaniem informacji.

Najlepsza oferta na Archicad 25 dla Ciebie!

Wypełnij poniższy formularz, aby umówić prezentację i uzyskać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.