To już ostatnia szansa na aktualizację Archicada w niższej cenie. Aż do 50% rabatu! ZOBACZ
Do 50% rabatu na aktualizację Archicada! ZOBACZ

Oficjalny dostawca Archicada w Polsce | Członek buildingSMART

Polskie skróty klawiaturowe dla Archicad 24 i nie tylko

Skróty klawiaturowe pozwalają znacznie przyspieszyć pracę i spowodować, że oszczędzamy czas, niezależnie czy przygotowujemy dokument tekstowy, czy też pracujemy w środowisku oprogramowania BIM.

Skróty klawiaturowe dla każdego

Łatwo powiedzieć – ale jak nauczyć się korzystać ze skrótów? Przede wszystkim nie starajmy się nauczyć wszystkich skrótów na raz – to nie zadziała. Jeżeli zauważamy, że daną operację wykonujemy wielokrotnie, sprawdźmy jaki jest skrót i spróbujmy następnym razem z niego skorzystać. Najwięcej oszczędności czasu dają skróty, które działają tymczasowo, np. przytrzymanie Shift, aby zaznaczyć, lub Ctrl / Cmd, aby użyć nożyczek. Nauczymy się tych skrótów i starajmy się korzystać z nich jak najczęściej.

Nieco zdradliwy jest klawisz Esc – bywa nadużywany, szczególnie przez osoby, które wcześniej korzystały, bądź równolegle korzystają z Autocada. W tym programie nie sposób wyobrazić sobie działania bez klawisza Esc. W programie Archicad warto korzystać z Esc z rozmysłem, nie wciskając go wielokrotnie, ale używając sprytnej sekwencji jego działania.

Dla ułatwienia Państwa pracy, w Multibim stworzyliśmy listę najpopularniejszych, przydatnych skrótów klawiaturowych, które przydadzą się każdemu użytkownikowi.  Można je pobrać TUTAJ w formacie pdf.

Polskie skróty klawiaturowe do Archicad 24

Oprogramowanie Archicad jest aktualizowane co roku, a każda nowa wersja różni się od poprzedniej. Producent oprogramowania Graphisoft, wprowadza ulepszenia, nowe funkcje, które mają za zadanie jeszcze bardziej usprawnić prace projektowe. Różnice w nowych wersjach, np. w zakresie skrótów klawiaturowych, należy dostosować do wersji językowej oprogramowania, w której pracujemy.

W Multibim jesteśmy odpowiedzialni, już od wersji Archicad 10, za przygotowanie polskiej wersji Archicada, która obejmuje nie tylko tłumaczenie interfejsu i biblioteki, ale także przygotowanie domyślnego wzorca (szablonu) projektu oraz ustawień środowiska pracy, w tym skrótów klawiaturowych. Polski wzorzec Archicada jest przygotowany we współpracy z użytkownikami i stanowi doskonały punkt startowy do większości typowych projektów architektonicznych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, przygotowaliśmy do pobrania plik ze skrótami klawiaturowymi dla polskiej wersji Archicad 24, wraz z instrukcją instalacji.

Polski schemat skrótów, opracowany przez zespół Multibim, jest efektem wieloletniej pracy z oprogramowaniem Archicad i jest najbardziej rozbudowany spośród wszystkich wersji językowych.

POBIERZ PLIK ZE SKRÓTAMI

 

Przeczytaj także
Jak w pełni wykorzystać możliwości BIM w 2024 roku?

Jak w pełni wykorzystać możliwości BIM w 2024 roku?

Jest wiele obszarów, w których implementacja BIM może usprawnić Twoją pracę. Korzyści płynące z wdrożenia mogą Ci posłużyć niezależnie od tego czy projektujesz, wykonujesz, czy inwestujesz w budynki. W tym artykule analizujemy, jak możesz w pełni wykorzystać BIM.

05.06.2024
Aktualizacja dodatków do Archicada Multibim TOOLS. Co nowego?

Aktualizacja dodatków do Archicada Multibim TOOLS. Co nowego?

Pakiet narzędzi Multibim TOOLS rozszerza możliwości Archicada i ułatwia procesy takie, jak sprawna analiza nasłonecznienia, czy bilans terenu. W tym artykule przedstawiamy nowe funkcje i możliwości.

29.05.2024

Partnerzy