Oficjalny dostawca oprogramowania GRAPHISOFT Archicad w Polsce. | Członek korporacyjny buildingSMART Polska

Polskie skróty klawiaturowe dla Archicad 24 i nie tylko

Skróty klawiaturowe pozwalają znacznie przyspieszyć pracę i spowodować, że oszczędzamy czas, niezależnie czy przygotowujemy dokument tekstowy, czy też pracujemy w środowisku oprogramowania BIM.

Skróty klawiaturowe dla każdego

Łatwo powiedzieć – ale jak nauczyć się korzystać ze skrótów? Przede wszystkim nie starajmy się nauczyć wszystkich skrótów na raz – to nie zadziała. Jeżeli zauważamy, że daną operację wykonujemy wielokrotnie, sprawdźmy jaki jest skrót i spróbujmy następnym razem z niego skorzystać. Najwięcej oszczędności czasu dają skróty, które działają tymczasowo, np. przytrzymanie Shift, aby zaznaczyć, lub Ctrl / Cmd, aby użyć nożyczek. Nauczymy się tych skrótów i starajmy się korzystać z nich jak najczęściej.

Nieco zdradliwy jest klawisz Esc – bywa nadużywany, szczególnie przez osoby, które wcześniej korzystały, bądź równolegle korzystają z Autocada. W tym programie nie sposób wyobrazić sobie działania bez klawisza Esc. W programie Archicad warto korzystać z Esc z rozmysłem, nie wciskając go wielokrotnie, ale używając sprytnej sekwencji jego działania.

Dla ułatwienia Państwa pracy, w Multibim stworzyliśmy listę najpopularniejszych, przydatnych skrótów klawiaturowych, które przydadzą się każdemu użytkownikowi.  Można je pobrać TUTAJ w formacie pdf.

Polskie skróty klawiaturowe do Archicad 24

Oprogramowanie Archicad jest aktualizowane co roku, a każda nowa wersja różni się od poprzedniej. Producent oprogramowania Graphisoft, wprowadza ulepszenia, nowe funkcje, które mają za zadanie jeszcze bardziej usprawnić prace projektowe. Różnice w nowych wersjach, np. w zakresie skrótów klawiaturowych, należy dostosować do wersji językowej oprogramowania, w której pracujemy.

W Multibim jesteśmy odpowiedzialni, już od wersji Archicad 10, za przygotowanie polskiej wersji Archicada, która obejmuje nie tylko tłumaczenie interfejsu i biblioteki, ale także przygotowanie domyślnego wzorca (szablonu) projektu oraz ustawień środowiska pracy, w tym skrótów klawiaturowych. Polski wzorzec Archicada jest przygotowany we współpracy z użytkownikami i stanowi doskonały punkt startowy do większości typowych projektów architektonicznych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, przygotowaliśmy do pobrania plik ze skrótami klawiaturowymi dla polskiej wersji Archicad 24, wraz z instrukcją instalacji.

Polski schemat skrótów, opracowany przez zespół Multibim, jest efektem wieloletniej pracy z oprogramowaniem Archicad i jest najbardziej rozbudowany spośród wszystkich wersji językowych.

POBIERZ PLIK ZE SKRÓTAMI

 

Przeczytaj także
Migracja projektów Teamwork Archicada

Migracja projektów Teamwork Archicada

Czym różni się migracja projektów Teamwork od projektów indywidualnych? Dowiedz się więcej na ten temat i zobacz, jak krok po kroku wykonać migrację w środowisku Teamwork w Archicad.

30.07.2022
Archicad 26 – przegląd nowości

Archicad 26 – przegląd nowości

Najnowsza edycja Archicada, jak co roku, zaskoczy swoich odbiorców swoimi usprawnieniami, ale również ważnymi zmianami w istniejących funkcjonalnościach. Sprawdź, co czeka nas w Archicadzie 26!

15.07.2022