Oficjalny dostawca oprogramowania GRAPHISOFT Archicad w Polsce. | Członek korporacyjny buildingSMART Polska

7+1 powodów, by wybrać Archicad

Dlaczego Archicad to oprogramowanie stworzone specjalnie dla architektów? Poznaj 7+1 nieoczywistych powodów, dla których warto wybrać właśnie Archicada.

Dlaczego warto wybrać Archicada?

Archicad to oprogramowanie BIM (Building Information Modeling), które jest pionierem w projektowaniu w tej technologii. W znacznym stopniu zastąpiło klasyczny CAD. Pierwsza wersja oprogramowania z 1984 roku, już zawierała informacje o budynku, jeszcze na długo przed pojawieniem się samego terminu BIM.

Przez wiele lat udoskonaleń Archicad ewoluował i stawał coraz lepszy. Nie zmieniło się jednak jedno: podejście twórców Archicada. Skupiali się głównie na priorytecie swoich użytkowników, którzy przede wszystkim chcą projektować, tworzyć i modelować.

Dlatego celem Graphisoft, producenta Archicada, stało się dostarczenie najlepszego oprogramowania architektonicznego jako narzędzia, które wykorzystuje zarówno intuicję, jak i kreatywność oraz zapewnia efektywność procesów projektowych.

Specjaliści Graphisoft nie tylko studiowali architekturę i inżynierię, ale także pracowali w tych dziedzinach na co dzień. Mają wiedzę na temat tego, jak pracują i czego potrzebują architekci. Ciągłe udoskonalanie Archicada jest wynikiem rozmów z architektami, projektantami, inżynierami oraz nieustannego poszukiwania innowacji i nowych technologii.

7+1 powodów, by wybrać Archicad

1 – Po prostu zacznij modelować

W Archicadzie Twoja intuicja jest najważniejsza. Po prostu zacznij pracować i pozwól płynąć pomysłom. Jest to łatwe dzięki elastycznym narzędziom, takim jak choćby Ściana i ogromnemu, zintegrowanemu zestawowi bibliotek obiektów: okien, drzwi, elementów wyposażenia wnętrz. Zmieniasz parametry i uzyskujesz model na wysokim poziomie szczegółowości.

2 – Projekt w kilka kliknięć

Archicad oszczędza Twój cenny czas. Wystarczy raz stworzyć model 3D, aby wygenerować rzuty, przekroje i elewacje. Każda zmiana w modelu jest automatycznie przenoszona na wszystkie rysunki. Dzieje się to w tle, w ciągu kilku sekund. Archicad inteligentnie wykorzystuje zasoby procesora zapewniając płynną pracę.

3 – Zawsze aktualne zestawienia

Archicad automatycznie tworzy listy elementów modelu, takich jak ściany, belki, okna czy drzwi. W każdej chwili możesz wyświetlić i na bieżąco dostosowywać aktualne listy elementów.

4 – Łatwa wymiana danych

Eksportuj i udostępniaj dane modelu jednym kliknięciem dzięki zintegrowanej funkcji Publikatora. Archicad obsługuje ponad 40 formatów eksportu, a dzięki interfejsowi IFC ułatwia otwartą współpracę z inżynierami.

5 – Pracuj zespołowo

Edytuj projekt na wielu stanowiskach z różnych lokalizacji. Zachowaj synchronizację z wszystkimi członkami zespołu projektowego dzięki funkcji BIMcloud i Teamwork.

6 – Olśniewające wizualizacje

Ożywiaj projekty dzięki wspaniałym prezentacjom. Nie ważne, czy pracujesz na komputerze stacjonarnym, notebooku, tablecie, czy smartfonie. Połącz pracownię z placem budowy za pomocą BIMx – nagradzanej aplikacji do prezentacji, koordynacji i współpracy dla wszystkich uczestników projektu. BIMx pomaga eksplorować model budynku i zrozumieć założenia projektu

7 – Archicad jest coraz lepszy

Atutem Archicada jest fakt, że jest on cały czas dynamicznie rozwijany. Regularnie wprowadzane ulepszenia dodają nowe funkcje wspierające wydajność pracy i produktywność. Częste aktualizacje sprzyjają łatwej adaptacji użytkowników do pełnego wykorzystania nowych możliwości.

+1. Graphisoft Forward

Wybierz Graphisoft Forward, aby zmaksymalizować produktywność obniżając jednocześnie całkowity koszt utrzymania pracowni. Nasza umowa abonamentowa obejmuje narzędzia, szkolenia, wsparcie i dodatkowe usługi. Dzięki priorytetowemu dostępowi do aktualizacji masz pewność, że zawsze wykorzystujesz w pełni potencjał swojego oprogramowania. Bądź na czele stawki!

Mamy nadzieję, że proponowane powody przekonały Cię do sięgnięcia po Archicada. To narzędzie przystosowane do potrzeb architektów, dzięki temu umożliwia skuteczne i efektywne prowadzenie całego procesu projektowego w jednym zintegrowanym środowisku.
Zapoznaj się z programem Archicad już dziś. Uzyskaj ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Przeczytaj także
Migracja projektów Teamwork Archicada

Migracja projektów Teamwork Archicada

Czym różni się migracja projektów Teamwork od projektów indywidualnych? Dowiedz się więcej na ten temat i zobacz, jak krok po kroku wykonać migrację w środowisku Teamwork w Archicad.

30.07.2022
Archicad 26 – przegląd nowości

Archicad 26 – przegląd nowości

Najnowsza edycja Archicada, jak co roku, zaskoczy swoich odbiorców swoimi usprawnieniami, ale również ważnymi zmianami w istniejących funkcjonalnościach. Sprawdź, co czeka nas w Archicadzie 26!

15.07.2022