Oficjalny dostawca Archicada w Polsce | Członek buildingSMART

7+1 powodów, by wybrać Archicad

Dlaczego Archicad to oprogramowanie stworzone specjalnie dla architektów? Poznaj 7+1 nieoczywistych powodów, dla których warto wybrać właśnie Archicada.

Dlaczego warto wybrać Archicada?

Archicad to oprogramowanie BIM (Building Information Modeling), które jest pionierem w projektowaniu w tej technologii. W znacznym stopniu zastąpiło klasyczny CAD. Pierwsza wersja oprogramowania z 1984 roku, już zawierała informacje o budynku, jeszcze na długo przed pojawieniem się samego terminu BIM.

Przez wiele lat udoskonaleń Archicad ewoluował i stawał coraz lepszy. Nie zmieniło się jednak jedno: podejście twórców Archicada. Skupiali się głównie na priorytecie swoich użytkowników, którzy przede wszystkim chcą projektować, tworzyć i modelować.

Dlatego celem Graphisoft, producenta Archicada, stało się dostarczenie najlepszego oprogramowania architektonicznego jako narzędzia, które wykorzystuje zarówno intuicję, jak i kreatywność oraz zapewnia efektywność procesów projektowych.

Specjaliści Graphisoft nie tylko studiowali architekturę i inżynierię, ale także pracowali w tych dziedzinach na co dzień. Mają wiedzę na temat tego, jak pracują i czego potrzebują architekci. Ciągłe udoskonalanie Archicada jest wynikiem rozmów z architektami, projektantami, inżynierami oraz nieustannego poszukiwania innowacji i nowych technologii.

7+1 powodów, by wybrać Archicad

1 – Po prostu zacznij modelować

W Archicadzie Twoja intuicja jest najważniejsza. Po prostu zacznij pracować i pozwól płynąć pomysłom. Jest to łatwe dzięki elastycznym narzędziom, takim jak choćby Ściana i ogromnemu, zintegrowanemu zestawowi bibliotek obiektów: okien, drzwi, elementów wyposażenia wnętrz. Zmieniasz parametry i uzyskujesz model na wysokim poziomie szczegółowości.

2 – Projekt w kilka kliknięć

Archicad oszczędza Twój cenny czas. Wystarczy raz stworzyć model 3D, aby wygenerować rzuty, przekroje i elewacje. Każda zmiana w modelu jest automatycznie przenoszona na wszystkie rysunki. Dzieje się to w tle, w ciągu kilku sekund. Archicad inteligentnie wykorzystuje zasoby procesora zapewniając płynną pracę.

3 – Zawsze aktualne zestawienia

Archicad automatycznie tworzy listy elementów modelu, takich jak ściany, belki, okna czy drzwi. W każdej chwili możesz wyświetlić i na bieżąco dostosowywać aktualne listy elementów.

4 – Łatwa wymiana danych

Eksportuj i udostępniaj dane modelu jednym kliknięciem dzięki zintegrowanej funkcji Publikatora. Archicad obsługuje ponad 40 formatów eksportu, a dzięki interfejsowi IFC ułatwia otwartą współpracę z inżynierami.

5 – Pracuj zespołowo

Edytuj projekt na wielu stanowiskach z różnych lokalizacji. Zachowaj synchronizację z wszystkimi członkami zespołu projektowego dzięki funkcji BIMcloud i Teamwork.

6 – Olśniewające wizualizacje

Ożywiaj projekty dzięki wspaniałym prezentacjom. Nie ważne, czy pracujesz na komputerze stacjonarnym, notebooku, tablecie, czy smartfonie. Połącz pracownię z placem budowy za pomocą BIMx – nagradzanej aplikacji do prezentacji, koordynacji i współpracy dla wszystkich uczestników projektu. BIMx pomaga eksplorować model budynku i zrozumieć założenia projektu

7 – Archicad jest coraz lepszy

Atutem Archicada jest fakt, że jest on cały czas dynamicznie rozwijany. Regularnie wprowadzane ulepszenia dodają nowe funkcje wspierające wydajność pracy i produktywność. Częste aktualizacje sprzyjają łatwej adaptacji użytkowników do pełnego wykorzystania nowych możliwości.

+1. Graphisoft Forward

Wybierz Graphisoft Forward, aby zmaksymalizować produktywność obniżając jednocześnie całkowity koszt utrzymania pracowni. Nasza umowa abonamentowa obejmuje narzędzia, szkolenia, wsparcie i dodatkowe usługi. Dzięki priorytetowemu dostępowi do aktualizacji masz pewność, że zawsze wykorzystujesz w pełni potencjał swojego oprogramowania. Bądź na czele stawki!

Mamy nadzieję, że proponowane powody przekonały Cię do sięgnięcia po Archicada. To narzędzie przystosowane do potrzeb architektów, dzięki temu umożliwia skuteczne i efektywne prowadzenie całego procesu projektowego w jednym zintegrowanym środowisku.
Zapoznaj się z programem Archicad już dziś. Uzyskaj ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Przeczytaj także
Praca zespołowa w Archicadzie

Praca zespołowa w Archicadzie

Jak dobrze zaplanować pracę zespołową w Archicadzie? Jak mądrze nią zarządzać i się nie pogubić? Z pomocą przychodzi BIMcloud – platforma do pracy zespołowej. Przeczytaj artykuł i zobacz, jak ją wykorzystać.

26.06.2024
Jak w pełni wykorzystać możliwości BIM w 2024 roku?

Jak w pełni wykorzystać możliwości BIM w 2024 roku?

Jest wiele obszarów, w których implementacja BIM może usprawnić Twoją pracę. Korzyści płynące z wdrożenia mogą Ci posłużyć niezależnie od tego czy projektujesz, wykonujesz, czy inwestujesz w budynki. W tym artykule analizujemy, jak możesz w pełni wykorzystać BIM.

05.06.2024

Partnerzy