Oficjalny dostawca oprogramowania GRAPHISOFT Archicad w Polsce. | Członek korporacyjny buildingSMART Polska

Archicad – udoskonalony wzorzec projektu i materiały dodatkowe

Udoskonalony wzorzec projektu Archicad 25, przykładowy projekt wykorzystujący analizę nasłonecznienia Multibim SUN, to tylko jedne z licznych materiałów dodatkowych, które zostały właśnie udostępnione w Panelu Klienta Multibim.

Wspomniane materiały i projekty zostały zaprezentowane i wykorzystane podczas wydarzenia „Tydzień z Archicadem 25 w Multibim”, który odbył się w dniach 22-24 września 2021 r.

  • Klienci posiadający Kartę Multibim lub Kartę Multibim Forward automatycznie otrzymują bezpłatny dostęp do wszystkich nagrań i materiałów do pobrania.
  • Dla pozostałych użytkowników nagrania z wydarzenia będą dostępne bezpłatnie w Panelu Klienta do 31.10.2021 r. Po tym terminie dostęp zostanie wyłączony.
  • Aby obejrzeć nagrania, należy skorzystać z opcji założenia bezpłatnego konta w Panelu Klienta. Rejestracja jest bardzo intuicyjna i sprowadza się do wypełnienia krótkiego formularza online.
  • Usługę bezterminowego dostępu do nagrań oraz pobierania dodatkowych materiałów, w tym Wzorca projektu, można zakupić jako osobny moduł w ramach darmowego konta.
  • Osoby, które chciałyby otrzymać pełen, darmowy dostęp do tych i do wielu innych materiałów i szkoleń, prosimy o kontakt.

PRZEJDŹ DO PANELU KLIENTA

Poniżej znajduje się opis nowo dodanych materiałów.

Udoskonalony wzorzec projektu Multibim

Nowy, udoskonalony wzorzec projektu Multibim zawiera szereg nowych i pomocnych funkcjonalności, zapewniając satysfakcjonujące i coraz sprawniejsze projektowanie m. in.: nowe obiekty biblioteczne Multibim, znacznik okien zależy od opcji reprezentacji modelu 3D, etykiety do obliczania współczynnika U dla ścian, modyfikowaną teczkę arkuszy, szereg widoków, które są ustawione pod konkretne fazy projektu.

Multibim SUN – przykładowy projekt analiz nasłonecznienia

Multibim SUN to dodatek do programu Archicad, który pozwala przeprowadzić analizę czasu nasłonecznienia budynków. Połączenie dodatku z precyzyjnym silnikiem Archicada pozwala na automatyzację wyliczeń i zaoszczędzenie czasu. Prezentacja pokazuje jak krok po kroku wykorzystać to narzędzie i stosować je w praktyce.

Model analityczny konstrukcji – przykładowy projekt

Archicad 25 posiada udoskonalone funkcje związane z obsługą modelu analitycznego konstrukcji z wykorzystaniem formatu SAF. Udostępniony pakiet zawiera pliki m. in. przykładowy projekt Archicada zawierający model i zestawy reguł, plik SAF stworzony na potrzeby wymiany danych z programem SCIA Engineer i na potrzeby konwersji do programu Robot Structural Analysis, plik programu Robot stworzony na podstawie pliku SAF z Archicada.

Projektowanie i wizualizacja w Archicadzie 25

W filmie zaprezentowano efektywny workflow pracy z teksturami i tworzenia przestrzennych rysunków koncepcyjnych, a także praktyczne ujęcie pracy z udoskonalonymi narzędziami w następujących zakresach: wypełnienia teksturami, nowe ustawienia przekrojów, elewacji i rozwinięć, nowe obiekty biblioteczne, udoskonalone narzędzie otwór.

Instalacje w Archicadzie 25

Archicad 25 posiada szereg nowych funkcjonalności wspierających projektantów w zakresie projektowania instalacji MEP oraz ich koordynacji. W niniejszym materiale omawiamy dobre praktyki współpracy międzybranżowej pomiędzy architektami pracującymi w środowisku Archicada i projektantami instalacji, używającymi programu Revit z wykorzystaniem platformy Bimsync, bazującej na otwartych standardach.

PRZEJDŹ DO PANELU KLIENTA

Przeczytaj także
Rok Enscape gratis dla użytkowników Archicada 27

Rok Enscape gratis dla użytkowników Archicada 27

Enscape to wtyczka do wizualizacji w czasie rzeczywistym i rzeczywistości wirtualnej , która płynnie integruje się z Archicadem.

15.01.2024
Wesołych Świąt od Multibim!

Wesołych Świąt od Multibim!

Na nadchodzący czas życzymy Wam radości, twórczych inspiracji i spełnienia marzeń, nie tylko tych zawodowych. Niech te Święta będą dla Was pełne spokoju, ciepła i wytchnienia po intensywnym roku.

21.12.2023

Partnerzy