To już ostatnia szansa na aktualizację Archicada w niższej cenie. Aż do 50% rabatu! ZOBACZ
Do 50% rabatu na aktualizację Archicada! ZOBACZ

Oficjalny dostawca Archicada w Polsce | Członek buildingSMART

Archicad – udoskonalony wzorzec projektu i materiały dodatkowe

Udoskonalony wzorzec projektu Archicad 25, przykładowy projekt wykorzystujący analizę nasłonecznienia Multibim SUN, to tylko jedne z licznych materiałów dodatkowych, które zostały właśnie udostępnione w Panelu Klienta Multibim.

Wspomniane materiały i projekty zostały zaprezentowane i wykorzystane podczas wydarzenia „Tydzień z Archicadem 25 w Multibim”, który odbył się w dniach 22-24 września 2021 r.

  • Klienci posiadający Kartę Multibim lub Kartę Multibim Forward automatycznie otrzymują bezpłatny dostęp do wszystkich nagrań i materiałów do pobrania.
  • Dla pozostałych użytkowników nagrania z wydarzenia będą dostępne bezpłatnie w Panelu Klienta do 31.10.2021 r. Po tym terminie dostęp zostanie wyłączony.
  • Aby obejrzeć nagrania, należy skorzystać z opcji założenia bezpłatnego konta w Panelu Klienta. Rejestracja jest bardzo intuicyjna i sprowadza się do wypełnienia krótkiego formularza online.
  • Usługę bezterminowego dostępu do nagrań oraz pobierania dodatkowych materiałów, w tym Wzorca projektu, można zakupić jako osobny moduł w ramach darmowego konta.
  • Osoby, które chciałyby otrzymać pełen, darmowy dostęp do tych i do wielu innych materiałów i szkoleń, prosimy o kontakt.

PRZEJDŹ DO PANELU KLIENTA

Poniżej znajduje się opis nowo dodanych materiałów.

Udoskonalony wzorzec projektu Multibim

Nowy, udoskonalony wzorzec projektu Multibim zawiera szereg nowych i pomocnych funkcjonalności, zapewniając satysfakcjonujące i coraz sprawniejsze projektowanie m. in.: nowe obiekty biblioteczne Multibim, znacznik okien zależy od opcji reprezentacji modelu 3D, etykiety do obliczania współczynnika U dla ścian, modyfikowaną teczkę arkuszy, szereg widoków, które są ustawione pod konkretne fazy projektu.

Multibim SUN – przykładowy projekt analiz nasłonecznienia

Multibim SUN to dodatek do programu Archicad, który pozwala przeprowadzić analizę czasu nasłonecznienia budynków. Połączenie dodatku z precyzyjnym silnikiem Archicada pozwala na automatyzację wyliczeń i zaoszczędzenie czasu. Prezentacja pokazuje jak krok po kroku wykorzystać to narzędzie i stosować je w praktyce.

Model analityczny konstrukcji – przykładowy projekt

Archicad 25 posiada udoskonalone funkcje związane z obsługą modelu analitycznego konstrukcji z wykorzystaniem formatu SAF. Udostępniony pakiet zawiera pliki m. in. przykładowy projekt Archicada zawierający model i zestawy reguł, plik SAF stworzony na potrzeby wymiany danych z programem SCIA Engineer i na potrzeby konwersji do programu Robot Structural Analysis, plik programu Robot stworzony na podstawie pliku SAF z Archicada.

Projektowanie i wizualizacja w Archicadzie 25

W filmie zaprezentowano efektywny workflow pracy z teksturami i tworzenia przestrzennych rysunków koncepcyjnych, a także praktyczne ujęcie pracy z udoskonalonymi narzędziami w następujących zakresach: wypełnienia teksturami, nowe ustawienia przekrojów, elewacji i rozwinięć, nowe obiekty biblioteczne, udoskonalone narzędzie otwór.

Instalacje w Archicadzie 25

Archicad 25 posiada szereg nowych funkcjonalności wspierających projektantów w zakresie projektowania instalacji MEP oraz ich koordynacji. W niniejszym materiale omawiamy dobre praktyki współpracy międzybranżowej pomiędzy architektami pracującymi w środowisku Archicada i projektantami instalacji, używającymi programu Revit z wykorzystaniem platformy Bimsync, bazującej na otwartych standardach.

PRZEJDŹ DO PANELU KLIENTA

Przeczytaj także
Do 50% rabatu na aktualizacje Archicada!

Do 50% rabatu na aktualizacje Archicada!

Lato już czuć w powietrzu. Z tej okazji mamy dla Was gorącą promocję na aktualizację Archicada! To już ostatnia szansa na aktualizację i zakup licencji wieczystych w tak niskich cenach.

08.05.2024
Przetestuj BIMmTool

Przetestuj BIMmTool

BimMTool to niezbędne narzędzie do pomiaru, modelowania, prezentacji i kontroli projektów renowacji – i wiele więcej! Wypróbuj je za darmo, aż do końca maja i otrzymaj rabat na zakup.

06.05.2024

Partnerzy