Oficjalny dostawca oprogramowania GRAPHISOFT Archicad w Polsce. | Członek korporacyjny buildingSMART Polska

Karta Multibim Forward – polska wersja Graphisoft Forward dla użytkowników Archicad

Graphisoft, jako producent oprogramowania Archicad, od początku swojej działalności skupia się na priorytetach swoich użytkowników. Należy do nich dostarczenie najlepszego oprogramowania architektonicznego jako narzędzia, które wspomaga kreatywność oraz zapewnia efektywność procesów projektowych. Realizacja tej misji i założeń przejawia się przede wszystkim w ciągłym doskonaleniu Archicada, który z roku na rok staje się coraz lepszy.

Kolejnym krokiem, jaki Graphisoft podjął w kierunku udoskonalaniu swoich narzędzi i usług jest pakiet Graphistof Forward. Ma on dostarczać użytkownikom narzędzia maksymalizujące wartość i produktywność pracy, nie zwiększając tym samym dodatkowych kosztów oprogramowania.

Idea stojąca za Graphisoft Forward zamyka się w wizji i obietnicy złożonej przez Graphisoft wiele lat temu. Dla nas bardzo ważne jest, aby mieć pewność, że wartość dodana wnoszona do pracowni projektowej za pośrednictwem Archicada ciągle rośnie, przy jednoczesnym obniżaniu kosztów tego oprogramowania” – powiedział Ferenc Matyas, Dyrektor Operacyjny Graphisoft podczas wydarzenia „Tydzień z Archicadem 25” w Multibim.

Na koszt zakupu oprogramowania do pracowni architektonicznej wpływa nie tylko cena licencji, aktualizacji, koszt zakupu dodatkowych narzędzi, ale także czas poświęcony na wdrożenie i szkolenie pracowników. Dzięki wprowadzeniu GS Forward te wszystkie niezbędne elementy zostały spakowane do jednej usługi, dzięki której zakupione oprogramowanie będzie optymalne pod kątem kosztów i będzie przynosiło pracowni wymierne efekty.

Jednak najważniejszym aspektem Graphisoft Forward jest realizacja tej usługi przez lokalnych partnerów, którzy najlepiej znają potrzeby rynku i swoich klientów. Na terenie Polski usługa ta będzie realizowana przez Multibim jako oficjalnego partnera i dostawcę oprogramowania Archicad.

Karta Multibim Forward

Marka Multibim, w pełni identyfikująca się z założeniami Graphisoft, stale wspiera projektantów i architektów, dostarczając im odpowiednie oprogramowanie BIM oraz innowacyjne rozwiązania, które inspirują, a także maksymalizują wartość i produktywność pracowni projektowych.

Jednym z takich rozwiązań jest Karta Multibim, w ramach której użytkownicy otrzymują m. in. aktualizację Archicada do najwyższej wersji, ubezpieczenie i wymianę klucza licencyjnego, szkolenia aktualizacyjne z nowych wersji Archicada, a także wiele innych szkoleń i materiałów usprawniających codzienną pracę, profesjonalną pomoc techniczną świadczoną przez praktyków oraz bezpłatną licencję na narzędzie Twinmotion.

Po wprowadzeniu usługi Graphisoft Forward, Multibim wychodząc o krok na przód, umożliwił swoim klientom skorzystanie z pakietu w rozszerzonej wersji w ramach Karty Multibim Forward, która jest dostępna dla użytkowników od 1 października 2021. Jest to coś więcej niż standardowa Karta Multibim. Poniżej znajdują się najważniejsze benefity kryjące się za Kartą Multibim z wyszczególnieniem tych, które dotyczą tylko opcji Forward.

Kontrola kosztów zakupu licencji Archicad 25

Kupując licencję wieczystą Archicad 25 w ramach Karty Multibim Forward, klienci mogą skorzystać ze zniżek ilościowych przy zakupie każdej kolejnej licencji. Ponadto w ramach pakietu dostępna jest tzw. License Pooling, czyli licencja sieciowa, która pozwala na optymalizację ilości licencji w pracowni architektonicznej poprzez automatyczne dostarczanie jej tylko tym użytkownikom, którzy jej aktualnie potrzebują. Posiadacz Karty Multibim Forward może liczyć na preferencyjne ceny przy zakupie oprogramowania, szkoleń oraz na bezpłatny lub ulgowy wstęp na wydarzenia.

Wsparcie techniczne

Ważnym aspektem Karty Multibim Forward jest wsparcie techniczne dostępne w języku polskim, którego udzielają praktycy i eksperci w zakresie oprogramowania Archicad. Ponadto w ramach wsparcia istnieje możliwość uzyskania pięciodniowych licencji awaryjnych, wymiany kluczy licencyjnych oraz uzyskania ubezpieczenia klucza licencji na wypadek zniszczenia lub kradzieży.

Profesjonalne szkolenia

W ramach Karty Multibim Forward klienci mogą poszerzać wiedzę, zdobywać praktyczne umiejętności, a tym samym zwiększać wydajność i konkurencyjność swojej pracowni projektowej. Jest to możliwe dzięki kursom Archicad dostępnym online w ramach platformy Graphisoft Learn oraz w Panelu Klienta Multibim, który oferuje ponad 60 godzin kursów i szkoleń z zakresu Archicad oraz szeroko pojętej technologii BIM, a pula ta systematycznie rośnie.

Dodatki i bonusy

Karta Multibim Forward to również atrakcyjne dodatki i bonusy w postaci szablonów projektowych, bezpłatnej wieczystej licencji Twinmotion, którą można pobrać do 31 grudnia 2021 r., a także dodatku Library Part Maker do tworzenia własnych elementów bibliotecznych i niestandardowych zawartości. Library Part Maker dostępny jest wyłącznie w Forward.

Dodatkowymi usługami i korzyściami z użytkowania Archicad 25 i Karty Multibim Forward, jest również korzystanie z BIMx Model Sharing. Jest to chmura przechowująca wszystkie stworzone modele BIMx w ramach 10 GB prywatnej przestrzeni dyskowej, która jest dostępna na stronie BIMx Model Transfer. Jest to dwukrotnie większa pojemność w stosunku do pojemności oferowanej w ramach Karty Multibim (SSA 1.0.). Szkolenie dotyczące tego narzędzia pt: „Jest jeden BIMx”, dostępne jest w Panelu Klienta Multibim.

Parkowanie licencji – tylko w Forward

W ramach karty Multibim Forward możliwe jest również tzw. parkowanie licencji, których dowolna ilość może być zaparkowana bez ograniczeń czasowych. Jest to pomocne w sytuacji, kiedy pracownia projektowa, posiadając kilka licencji, nie potrzebuje korzystać z części z nich przez określony czas. W tym czasie opłata za zaparkowaną licencję wynosi 10% zwykłej płatności za Kartę Multibim i pozwala na utrzymanie nieużywanej licencji w zawsze aktualnej wersji! Reaktywowanie licencji następuje natychmiastowo, bez opłaty aktywacyjnej. Zaparkowane i reaktywowane licencje podlegają bezpłatnym aktualizacjom oraz wliczają się do zniżek ilościowych.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

  • Wszyscy obecni klienci posiadający Kartę Multibim mogą zamienić ją bezpłatnie na Kartę Multibim Forward do końca roku 2021.
  • Karta Multibim Forward nie jest droższa od Karty Multibim.
  • Klient może posiadać albo Kartę Multibim albo Kartę Multibim Forward – mieszanie licencji nie jest możliwe.
  • Karta Multibim Forward posiada specjalne zasady finansowania – zapraszamy do kontaktu!

Szerzej o Forward można posłuchać w prezentacji Karta Multibim Forward, która została przedstawiona podczas „Tygodnia z Archicadem” w Multibim. Prezentację można znaleźć w Panelu Klienta Multibim. Trwa ona nieco ponad 9 minut i jest dostępna dla wszystkich bezpłatnie.

Program Forward będzie rozwijany, z czasem będą pojawiać się nowe benefity. Jednak już te, o których wiemy dzisiaj – parkowanie licencji, podwójna przestrzeń ma BIMx czy też Library Part Maker to duże atuty, które sprawiają, że warto przemyśleć tą formę wsparcia. Eksperci Multibim chętnie pomogą w wyborze i odpowiedzą na wszystkie pytania!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Przeczytaj także

Projektowanie wnętrz w Archicad 25 – czy warto?

03.12.2021

Poznaj wszystkie zalety i korzyści projektowania wnętrz w Archicad 25. To idealne narzędzie do modelowania, tworzenia dokumentacji i wizualizowania projektu.

Aktualizacja Archicad 25 do wersji 4013 w języku polskim

25.11.2021

Na stronie Graphisoft pojawiła się możliwość pobrania najnowszej aktualizacji polskiej wersji Archicada do wersji 4013. Poznaj nowe funkcje Archicad 25 i pobierz aktualizację.