Udoskonalony wzorzec projektu Archicad 25, przykładowy projekt wykorzystujący analizę nasłonecznienia Multibim SUN, to tylko jedne z licznych materiałów dodatkowych, które zostały właśnie udostępnione w Panelu Klienta Multibim.
Wspomniane materiały i projekty zostały zaprezentowane i wykorzystane podczas wydarzenia „Tydzień z Archicadem 25 w Multibim”, który odbył się w dniach 22-24 września 2021 r.
Poniżej znajduje się opis nowo dodanych materiałów.
Nowy, udoskonalony wzorzec projektu Multibim zawiera szereg nowych i pomocnych funkcjonalności, zapewniając satysfakcjonujące i coraz sprawniejsze projektowanie m. in.: nowe obiekty biblioteczne Multibim, znacznik okien zależy od opcji reprezentacji modelu 3D, etykiety do obliczania współczynnika U dla ścian, modyfikowaną teczkę arkuszy, szereg widoków, które są ustawione pod konkretne fazy projektu.
Multibim SUN to dodatek do programu Archicad, który pozwala przeprowadzić analizę czasu nasłonecznienia budynków. Połączenie dodatku z precyzyjnym silnikiem Archicada pozwala na automatyzację wyliczeń i zaoszczędzenie czasu. Prezentacja pokazuje jak krok po kroku wykorzystać to narzędzie i stosować je w praktyce.
Archicad 25 posiada udoskonalone funkcje związane z obsługą modelu analitycznego konstrukcji z wykorzystaniem formatu SAF. Udostępniony pakiet zawiera pliki m. in. przykładowy projekt Archicada zawierający model i zestawy reguł, plik SAF stworzony na potrzeby wymiany danych z programem SCIA Engineer i na potrzeby konwersji do programu Robot Structural Analysis, plik programu Robot stworzony na podstawie pliku SAF z Archicada.
W filmie zaprezentowano efektywny workflow pracy z teksturami i tworzenia przestrzennych rysunków koncepcyjnych, a także praktyczne ujęcie pracy z udoskonalonymi narzędziami w następujących zakresach: wypełnienia teksturami, nowe ustawienia przekrojów, elewacji i rozwinięć, nowe obiekty biblioteczne, udoskonalone narzędzie otwór.
Archicad 25 posiada szereg nowych funkcjonalności wspierających projektantów w zakresie projektowania instalacji MEP oraz ich koordynacji. W niniejszym materiale omawiamy dobre praktyki współpracy międzybranżowej pomiędzy architektami pracującymi w środowisku Archicada i projektantami instalacji, używającymi programu Revit z wykorzystaniem platformy Bimsync, bazującej na otwartych standardach.