ArchiCAD i ArchiFrame to zdecydowanie najbardziej przyjazne dla użytkownika progrmay BIM, z jakimi się zetknęliśmy. Największą przewagą ArchiFrame nad konkurencją jest elastyczność systemu i niestandardowe funkcje, pozwalające na znacznie bardziej dopasowane do naszych potrzeb rozwiązania.
Jedną z najbardziej pomocnych opcji oszczędzających czas jest możliwość wdrożenia prefabrykowanej konstrukcji drewnianej za pomocą jednego kliknięcia — taka automatyzacja działa doskonale za każdym razem! Dzięki temu udało nam się skrócić o połowę czas projektowania prostych konstrukcji, a przy projektowaniu bardziej złożonych struktur byliśmy w stanie uzyskać te same wyniki w mniej więcej jednej trzeciej dotychczasowego czasu. Spodziewamy się się, że dzięki nowym innowacyjnym funkcjom replikacji i tworzenia kopii lustrzanych ArchiFrame, czas projektowania ponownie się skróci.
Jedną z kluczowych zalet ArchiFrame jest to, że praktycznie eliminuje błędy ludzkie dzięki wbudowanym komunikatom ostrzegawczym systemu i możliwości automatycznej aktualizacji zmian we wszystkich powiązanych dokumentach 2D.
Ville Valve
Kierownik Produkcji, VVR Wood Ltd
Ville Valve z firmy VVR Wood powitał nas w swojej fabryce elementów drewnianych w Heinola. Ville opowiedział nam, w jaki sposób VVR Wood wykorzystuje ArchiFrame i Archicad do prefabrykacji elementów drewnianych w złożonych projektach budowlanych.
„Wszystko, co jest tutaj produkowane, jest wykonane przy użyciu ArchiFrame”.
W ten sposób Ville Valve, dyrektor produkcji w VVR Wood, opisuje swoją fabrykę elementów drewnianych Heinola, kiedy rozmowa schodzi na ArchiFrame.
Korzystanie z ArchiFrame pozwala firmie VVR Wood usprawnić działania i daje firmie więcej czasu na skupienie się na klientach.
„ArchiFrame to narzędzie, którego używamy do przekształcenia planu architekta w plan realizacji konstrukcji. Wykonuje za nas rutynowe prace, dzięki czemu możemy skupić się na wartości dodanej dla naszych klientów”.
Dzień spędzony z Ville Valve był bardzo satysfakcjonujący i obfitował w informacje o tym, jak ArchiFrame pomaga VVR Wood osiągnąć ich cele. Jednocześnie świetnie się bawiliśmy, ucząc się o konstrukcjach drewnianych i produkcji elementów!
„VVR Wood to rozwijająca się firma specjalizująca się w budownictwie drewnianym. W Heinola znajduje się nasza fabryka, w której produkujemy wszystkie elementy potrzebne do projektów konstrukcji drewnianych.
Obecnie firma VVR Wood jest zaangażowana w największy w Finlandii projekt budownictwa drewnianego – przełomowy projekt „Kuusikko”, obejmujący sześć drewnianych budynków mieszkalnych w Tampere.
W VVR Wood chcemy być zaangażowani w cały proces powstawania konstrukcji drewnianej, od prefabrykacji po montaż na miejscu.
Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy naszych klientów; chcemy oferować kompletne rozwiązania dla budownictwa drewnianego. Mamy wizję budowania opartego na prawdziwej współpracy.
Chcielibyśmy stworzyć produkt kompleksowej produkcji budowli drewnianych, w którym zajmiemy się wszystkim – aż po plac budowy.
Zaufanie klientów jest dla nas wszystkim, dlatego inwestujemy w ścisłą kontrolę jakości i efektywny przepływ pracy”.
„ArchiFrame gwarantuje, że elementy drewniane opuszczają maszynę CNC gotowe do fazy montażu.
Korzystanie z narzędzi ArchiFrame sprawia, że już na etapie prefabrykacji możemy oznaczyć elementy przydatnymi instrukcjami i oznakować je jako gotowe do szybkiego montażu. Dzięki temu montaż fabryczny jest szybszy i prostszy”.
Drewno i elementy drewniane odgrywają kluczową rolę w nowoczesnym, wydajnym budownictwie. VVR Wood produkuje szeroką gamę elementów drewnianych we wszystkich rozmiarach – od dużych konstrukcji podłogowych klejonych LVL Kerto®-Ripa po elementy ścienne.
„Prefabrykacja i montaż fabryczny dają nam inne spojrzenie na budownictwo.
Zdajemy sobie sprawę z potrzeby optymalizacji procesu tworzeniu elementów drewnianych na etapie produkcji i montażu, a nie tylko na etapie projektowania.
Wykonujemy te same czynności tysiące razy, więc powtarzalność jest ważna dla sposobu, w jaki tworzymy elementy”.
ArchiFrame pozwala na sprawne zarządzanie danymi przedprodukcyjnymi oraz lepszą kontrolę jakości i precyzję w produkcji.
Ville Valve jest jednym z założycieli VVR Wood i odpowiada w firmie za produkcję i design. Jest szczególnie zainteresowany procesem zarządzania informacji o budynkach.
Ville ma doświadczenie w programowaniu, ale jego ojciec całe życie pracował w branży budowlanej. Niemal przez przypadek, jakieś osiem lat temu, Ville sam zajął się budownictwem: firma VVR Wood powstała, gdy jeden z klientów potrzebował elementów drewnianych na skalę przemysłową do dużego projektu konstrukcji.
Od początku istnienia firma VVR Wood specjalizowała się w realizacji projektów dla budownictwa drewnianego na dużą skalę.
Firma VVR Wood szybko się rozwinęła w ciągu ośmiu lat dzięki zabezpieczeniu dużych projektów budowlanych.
Zaplecze techniczne Villego pomaga mu również w efektywnym wykorzystaniu ArchiFrame.
„ArchiFrame odgrywa integralną rolę w naszym procesie produkcyjnym: wszystkie gotowe produkty VVR Wood przechodzą przez fazę projektowania, w której narzędziem do modelowania jest ArchiFrame.
Model 3D budynku, rysunki elementów, rysunki produkcyjne i montażowe, a nawet listy obróbki są tworzone przy użyciu ArchiFrame”.
ArchiFrame jest silnie zintegrowany z procesami VVR Wood i codziennym życiem fabryki.
Dzięki ArchiFrame VVR Wood może bezpiecznie i wydajnie produkować elementy drewniane, mając pewność, że odpowiednie informacje będą dostępne we właściwym czasie. Dane płynnie przepływają z jednej stacji roboczej i fazy budowy do następnej.
ArchiFrame to inteligentne narzędzie, które pomaga firmie VVR Wood usprawnić działalność i zautomatyzować wiele procedur związanych z projektowaniem budynków i zarządzaniem informacjami.
Modele 3D i plany produkcyjne można łatwo udostępniać klientom, a nawet zabierać na plac budowy dzięki usługom w chmurze BIMx.
Oto najważniejsze zalety korzystania z ArchiFrame wybranego przez VVR Wood:
„Wyspecjalizowaliśmy się w realizacji projektów budowlanych, a jednym z naszych głównych atutów jest zdolność do zaangażowania się w różnorodne projekty budowlane i place budowy (sites).
W praktyce nie ma dwóch takich samych projektów, dlatego dostosowanie i elastyczność są dla nas bardzo ważne.
ArchiFrame był wyborem zarówno finansowym, jak i praktycznym: musieliśmy zdecydować, którą ścieżką pójść i z jakim narzędziem ostatecznie się zwiążemy.
Chcieliśmy znaleźć odpowiednie rozwiązanie, a następnie w nie zainwestować. Tak właśnie stało się z ArchiFrame”.
Jednym z powodów, dla których firma VVR Wood zdecydowała się na ArchiFrame, była popularność i ugruntowana reputacja Archicada.
„Udostępnianie informacji bezpośrednio ze środowiska architekta jest jedną z mocnych stron ArchiFrame.
Porównywaliśmy programy BIM: Archicad był nam już znany i znaliśmy jego popularne funkcje. Archicad jest uznanym wśród architektów programem, a silna integracja ArchiFrame z Archicadem jest jedną z jego kluczowych zalet.
ArchiFrame jest wspierany przez bazowy program, który jest uznany na całym świecie i stale rozwijany, co moim zdaniem przynosi znaczące korzyści.
Czułem, że ArchiFrame łączy w sobie zalety dużej społeczności użytkowników ze zwinnością i elastycznością małej firmy.
ArchiFrame jest idealnym partnerem w zakresie oprogramowania dla rozwijającej się firmy, a w cyklu rozwoju oprogramowania zawsze uwzględniano nasze opinie”.
„Powinieneś przetestować i wypróbować różne opcje oprogramowania, zanim zdecydujesz się na jedną.
Każda firma jest inna, ale użyteczność oraz wydajny i bezpieczny transfer danych to kluczowe wymagania większości firm.
Pomyśl jakie są Twoje potrzeby? Jak wygląda Twój proces produkcyjny?
Archicad i ArchiFrame to całkiem pokaźny pakiet oprogramowania – opanowanie ich obu wymaga trochę cierpliwości”.
W Finlandii oczekiwania w branży budowlanej są wysokie, a poziom jakości najwyższy. VVR Wood dużo inwestuje w tworzenie zrównoważonych partnerstw i zarządzanie złożonymi projektami budowlanymi.