Oficjalny dostawca oprogramowania GRAPHISOFT Archicad w Polsce. | Członek korporacyjny buildingSMART Polska

Konferencja openBIM Poland 2023

Pierwsza polska odsłona konferencji organizowanej przez buildingSMART zagości w Warszawie już 18 maja 2023.

OpenBIM Poland 2023 to długo wyczekiwane wydarzenie będące miejscem spotkania architektów, projektantów, wykonawców, przedstawicieli administracji publicznej oraz entuzjastów mądrzejszego i bardziej efektywnego budownictwa. 

Konferencja jest przeznaczona zarówno dla osób, którym otwarte standardy projektowania nie są obce, jak i wszystkich, którzy dopiero chcą się przekonać ile openBIM i format .ifc mogą wnieść do ich codziennej pracy. Multibim jest Głównym Partnerem i sponsorem wydarzenia. 

OpenBIM Poland 2023 ze względu na swoją tematykę i charakter jest unikalnym wydarzeniem w skali kraju i nie tylko. W pierwszej części konferencji poznamy misję, wizję oraz kierunki rozwoju buildingSMART, które przedstawi Clive Billiald, Dyrektor Generalny buildingSMART International, powołany na to stanowisko w styczniu br. Techniczną stronę otwartych standardów i produktów rozwijanych przez organizację omówi jej bSDD Product Manager – Artur Tomczak.

Wśród prelegentów openBIM Poland 2023 znajdziecie także szerokie grono praktyków z Polski i zagranicy, którzy pokażą korzyści płynące z otwartych standardów projektowania na przykładzie ich zastosowań w projektach kubaturowych i infrastrukturalnych. Nie zabraknie również nas! Punktualnie w południe na scenę sali audytoryjnej wyjdzie Jerzy Rusin z Multibim, który w towarzystwie Bogusława Paciorka, prezesa zarządu ADC, wygłosi swoją prelekcję pt. “Szczupły BIM – praktyczne podejście dla pragmatyków”. 

Serię wykładów uzupełnią równoległe sesje tematyczne i dyskusje na temat wyzwań BIM w Polsce i na świecie, które poprowadzą uczestnicy Pokoi Tematycznych i Grup Roboczych działających w buildingSMART Polska. Na koniec wydarzenia będzie możliwość zadania nurtujących Cię pytań w ramach sesji Q&A.

Dołącz do nas już dziś!

Kiedy: 18 maja 2023 r.
O której: 8:30 – 17:40
Gdzie: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Szczegółowy program konferencji wraz z jej listą prelegentów oraz możliwością rejestracji na wydarzenie znajdziecie na stronie buildingSMART Polska. Zapraszamy!

Zarejestruj się!

O Organizatorze:

buildingSMART to międzynarodowa organizacja not-for-profit niepodobna do żadnej innej, posiadająca trudny do przecenienia wkład w popularyzację BIM (Building Information Modeling) na świecie, a przede wszystkim w rozwój otwartych standardów wymiany danych BIM, tzw. open BIM – poprzez wytwarzanie, certyfikowanie, udostępnianie światu formatu IFC i rozwiązań pokrewnych (BCF, bSDD, IDS), jakże ważnych z punktu widzenia ułatwiania komunikacji w budowlanym procesie inwestycyjnym. buildingSMART dąży do tego, aby świat dzięki zastosowaniu technologii cyfrowych i otwartej wymianie danych BIM budował mądrzej, sprawniej, taniej, szybciej, z mniejszym wpływem na środowisko naturalne.

Stowarzyszenie buildingSMART Polska jest oficjalnym oddziałem buildingSMART International, który działa od ponad 4 lat na polskim rynku w zakresie popularyzacji i promocji metodologii openBIM. Nasza firma jest częścią organizacji od początku jej powstania.

Przeczytaj także
Rok Enscape gratis dla użytkowników Archicada 27

Rok Enscape gratis dla użytkowników Archicada 27

Enscape to wtyczka do wizualizacji w czasie rzeczywistym i rzeczywistości wirtualnej , która płynnie integruje się z Archicadem.

15.01.2024
Wesołych Świąt od Multibim!

Wesołych Świąt od Multibim!

Na nadchodzący czas życzymy Wam radości, twórczych inspiracji i spełnienia marzeń, nie tylko tych zawodowych. Niech te Święta będą dla Was pełne spokoju, ciepła i wytchnienia po intensywnym roku.

21.12.2023

Partnerzy