Dlaczego warto używać Enscape z Archicadem? - Multibim

Oficjalny dostawca oprogramowania GRAPHISOFT Archicad w Polsce. | Członek korporacyjny buildingSMART Polska

Dlaczego warto używać Enscape z Archicadem?

Projektuj intuicyjnie dzięki renderowaniu w Archicadzie

Archicad to oprogramowanie do modelowania informacji o budynku stworzone przez firmę Graphisoft. Uważane za jeden z pierwszych produktów do wdrażania BIM, jest również uznawane przez wielu za pierwszy produkt CAD, który umożliwił tworzenie geometrii 2D i 3D na komputerach osobistych.

Używane przez architektów, projektantów i urbanistów, oprogramowanie to jest idealne dla zwiększenia doświadczenia BIM i współpracy pomiędzy zespołami projektowymi. 

Zintegruj wizualizację z procesem projektowania

Enscape to świetne oprogramowanie do renderowania 3D dla Archicada. Korzystając z Enscape, użytkownicy będą mogli doświadczyć swoich projektów tak, jakby były już zbudowane, dzięki fotorealistycznym renderom i spacerom 3D.

Wtyczka Enscape do renderowania w czasie rzeczywistym płynnie integruje się z Archicadem, aby nie zakłócać przepływu pracy projektowej. Świetne narzędzie do tworzenia renderów Archicad, mogą być one następnie wykorzystane do prezentacji dla klientów i wewnętrznych procesów projektowych.

Renderingi Archicad mogą być również doświadczane poprzez wirtualną rzeczywistość, którą umożliwia Enscape. Wystarczy jedno kliknięcie, a VR uruchomi się bezpośrednio z Twojego projektu. Może to zaoferować łatwiejszy sposób nawigacji po Twoim modelu i zapewnić wciągające doświadczenie 3D z własnym projektem dla lepszego zaangażowania klienta i prezentacji.

Kolejnym czynnikiem, za który należy docenić Enscape, jest łatwość wdrożenia. Producent przygotował wiele informacji dostępnych w formie samouczków wideo i bazy wiedzy, co sprawia, że szybko możemy nauczyć się jak w uzyskiwać najlepsze rezultaty renderowania w czasie rzeczywistym.

Jak to działa? 

Po zainstalowaniu, opcja menu Enscape pojawi się automatycznie w menu Archicada. Alternatywnie, można stworzyć pasek narzędzi Enscape z wszystkimi poleceniami dodatku.

Dzięki wizualizacji w czasie rzeczywistym, wszelkie zmiany wprowadzone w projekcie pojawią się natychmiast, usprawniając proces projektowania.

Użytkownicy Archicada mogą korzystać z biblioteki zasobów Enscape podczas tworzenia wizualizacji. Do dyspozycji jest ponad 2700 wysokiej jakości obiektów, dzięki którym ożywisz scenę projektową. Enscape Material Editor pozwala dodawać i konfigurować realistyczne materiały.

Najważniejsze wskazówki dotyczące renderingu w Archicadzie

Oto kilka najlepszych praktyk pozwalających uzyskać wysokiej jakości rezultaty renderingu w Archicadzie,:

  • Ustaw właściwy odcień tekstur, manipulujac odcieniem, w sekcji Albedo. Wybierz spośród standardowych kolorów lub określ właściwy odcień w zakładce Zaawansowane.
  • Dodaj Bump Map, aby uzyskać fotorealistyczny wygląd materiałów. Jeśli tekstura nie zawiera mapy nierówności, możesz jej użyć, klikając link „Use Albedo” w sekcji Bump.
  • Użyj mapy chropowatości, aby kontrolować ostrość odbić. Zadrapania, odciski palców lub smugi dodają charakteru do powierzchni obiektów. 
  • Aby mieć pewność, że wszelkie zmiany dokonane w Archicadzie pojawią się natychmiast w Enscape, upewnij się, że włączona jest opcja Live Update.
  • Odwiedź Bazę Wiedzy, aby uzyskać więcej wskazówek na temat tego, jak uzyskać najlepsze efekty renderingu modeli Archicada w Enscape.

Sprawdź najlepsze dla Ciebie opcje:

Przeczytaj także
Archicad 27 – Nowe funkcje

Archicad 27 – Nowe funkcje

Premiera Archicada 27 zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy na subiektywny przewodnik opisujący nowe funkcje nadchodzącej edycji programu.

05.09.2023
Automatyzacja w Archicadzie: narzędzia i możliwości

Automatyzacja w Archicadzie: narzędzia i możliwości

Dowiedz się, jakie możliwości w zakresie automatyzacji pracy ma do zaoferowania program Archicad.

01.08.2023