Oficjalny dostawca Archicada w Polsce | Członek buildingSMART

BIMcollab ZOOM Smart Issues. Inteligentne zarządzanie kolizjami

Czym są Smart Issues? Smart Issues to inteligentne uwagi. Są inteligentne, ponieważ „wiedzą”, jakie kolizje reprezentują, do których obiektów się odnoszą, kiedy zostały zgłoszone i rozwiązane. Funkcja Smart Issues została stworzona, aby ograniczyć szum komunikacyjny wynikający z nadmiarowego raportowania kolizji. Pozwalają monitorować status kolizji, bez konieczności wielokrotnego ich wykrywania, dzięki czemu proces zarządzania kolizjami zajmuje mniej czasu.

Uwagi „rozumieją” kolizje

Kiedy przywołasz Smart Issue, ZOOM wyświetli obszary kolizji w jaskrawych kolorach odzwierciedlających ich status w modelu. Ta natychmiastowa informacja wizualna jest możliwa dzięki szybkiemu wykrywaniu kolizji w tle i zapewnia skuteczny i łatwy sposób oceny i aktualizacji uwag.

Gdy tylko otrzymasz nowe wersje modeli, funkcja Smart Issues automatycznie sprawdzi i zaktualizuje status wszystkich kolizji.

Zapobieganie powielaniu raportów

Smart Issues zapobiegają podwójnemu raportowaniu. Nawet jeśli korzystasz z reguł wykrywania kolizji na innych grupach, ZOOM natychmiast rozpozna kolizję i pokaże ich status: zgłoszone, zignorowane lub nowe.

Jeśli członkowie zespołu stosują własne reguły wykrywania kolizji, ZOOM nadal rozpozna zgłoszone kolizje i uwagi, do których się odnoszą. Dzięki temu duże zespoły mogą podzielić pracę między wielu BIM Managerów.

Śledź postęp w chmurze

Zgłoszone kolizje zostają przekształcone w Smart Issues w chmurze i pozwalają na śledzenie postępu na dwa sposoby:

– Można wyświetlać status poszczególnych połączonych kolizji

– W domyślnym widoku zawsze widać najnowszą aktualizację

Automatyczne rejestrowanie statusu kolizji pozwala łatwo śledzić postęp rozwiązywania kolizji dzięki informacji wizualnej w postaci kolorowych kafelków – im więcej zielonych, tym większy postęp!

Kolorowe pola kolizji, które możesz zaznaczać

Funkcja Smart Issues oddziela duplikaty od kolizji. Pola kolizji stają się jeszcze bardziej czytelne dzięki statusowi oznaczonemu kolorami, niezależnie od użytych reguł i grupowania. Możesz je zaznaczać w celu szybkiego i łatwego raportowania.

Jeśli chcesz dowiedzieć więcej o nowej funkcji Smart Issues, napisz do nas. 

Przeczytaj także
Praca zespołowa w Archicadzie

Praca zespołowa w Archicadzie

Jak dobrze zaplanować pracę zespołową w Archicadzie? Jak mądrze nią zarządzać i się nie pogubić? Z pomocą przychodzi BIMcloud – platforma do pracy zespołowej. Przeczytaj artykuł i zobacz, jak ją wykorzystać.

26.06.2024
Jak w pełni wykorzystać możliwości BIM w 2024 roku?

Jak w pełni wykorzystać możliwości BIM w 2024 roku?

Jest wiele obszarów, w których implementacja BIM może usprawnić Twoją pracę. Korzyści płynące z wdrożenia mogą Ci posłużyć niezależnie od tego czy projektujesz, wykonujesz, czy inwestujesz w budynki. W tym artykule analizujemy, jak możesz w pełni wykorzystać BIM.

05.06.2024

Partnerzy