Oficjalny dostawca oprogramowania GRAPHISOFT Archicad w Polsce. | Członek korporacyjny buildingSMART Polska

Archicad – wersja edukacyjna dla studentów i nie tylko

Archicad to specjalistyczne oprogramowanie BIM, stworzone przez firmę Graphisoft, które od lat uznawane jest za jeden z popularniejszych programów w biurach architektonicznych i projektowych.

Dzięki rozbudowanym funkcjom, Archicad to prawdziwy kombajn do projektowania i współpracy międzybranżowej. Ułatwia i przyspiesza pracę architektów i projektantów oraz konstruktorów czy instalatorów. Oprócz komercyjnej wersji tego oprogramowania występuje również wersja darmowa przeznaczona dla studentów, nauczycieli oraz szkół i uczelni.

Archicad – za darmo, dla kogo?

Z wersji edukacyjnej Archicada mogą korzystać wszystkie osoby związane z szeroko pojętą edukacją – nauczyciele, wykładowcy, przedstawiciele szkół i uczelni wyższych. Każdy z nich zyskuje dostęp do pełnej funkcjonalności Archicada, a jedynym ograniczeniem jest brak możliwości kooperacji z wersją komercyjną i znak wodny obecny na wydrukach.

Archicad – dla kogo to szczególne wsparcie?

Archicad to szczególnie pomocny program dla studentów architektury, architektury wnętrz, budownictwa i innych kierunków związanych z projektowaniem instalacji. Mają oni możliwość otrzymania darmowej i w pełni funkcjonalnej wersji edukacyjnej Archicada. Jedyne, co muszą zrobić to pobrać 30-dniową wersję próbną i wystąpić o licencję roczną. Co ważne, licencję można odnawiać co roku, aż do ukończenia studiów.

Korzyści czekają również na nauczycieli i wykładowców szkół i uczelni wyższych, którzy mogą wyposażyć swoje pracownie w darmową, edukacyjną wersję Archicada oraz szybko i łatwo ją zainstalować na wielu komputerach.

Jak zainstalować program Archicad? Oto instrukcja krok po kroku

  • Zaczynamy od odwiedzenia strony https://graphisoft.com/try-archicad i wybrania jednej z opcji – student, nauczyciel lub szkoła. Do pobrania darmowej wersji, należy stworzyć konto GRAPHISOFT ID. Następnie wypełnić formularz i potwierdzić rejestrację, klikając link przesłany na maila. Jeśli użytkownik ma już konto, wystarczy wybrać opcję Login.
  • Następnie użytkownik zostaje przeniesiony na stronę Rejestracji MyArchicad, gdzie powinien wybrać odpowiedni status – Szkoła, Student lub Nauczyciel.
  • W kolejnym kroku wyświetlona zostanie informacja na temat udostępnionej licencji – należy kliknąć Pobierz, dzięki czemu przechodzi się do pliku instalacyjnego.
  • Następnie należy tylko wybrać Archicada do odpowiedniego systemu operacyjnego i go zainstalować.
  • Po uruchomieniu programu trzeba zaznaczyć tryb edukacyjny i kliknąć w pole Kontynuuj.
  • Następnie otworzy się kolejne okno, gdzie można aktywować licencję edukacyjną. W tym celu trzeba wprowadzić ID użytkownika (najczęściej wystarczy wpisać e-mail użyty przy rejestracji) oraz numer seryjny, a później wypełnić dane i wybrać opcję Uruchom ponownie Archicada.

Jak widać, instalacja edukacyjnej wersji Archicada jest bardzo prosta. O korzyściach płynących z jej stosowania możecie przekonać się sami. Warto wspomnieć, że większość prestiżowych uczelni i biur projektowych używa właśnie tego oprogramowania, ponieważ korzyści z jego funkcjonalności są ogromne.

A jeśli, tak jak my, widzisz zalety płynące z używania Archicada i zastanawiasz się nad zakupem pełnej wersji to zapraszamy do naszego poradnika pt. Poznaj rodzaje licencji na oprogramowanie Archicad. Podpowiadamy, jaki typ licencji wybrać!

Przeczytaj także
Projektowanie wnętrz w Archicadzie

Projektowanie wnętrz w Archicadzie

Archicad często utożsamiany jest z narzędziem do projektowania kubatury. Czy możliwe jest używanie go do projektowania wnętrz? W tym artykule przedstawiamy zalety takiego rozwiązania.

06.02.2024
Archicad Start Edition 2024

Archicad Start Edition 2024

Poznajcie Archicada Start Edition 2024. W tym roku program zyskał nowe funkcje znane z Archicada 27, oferując jednocześnie niższą cenę.

23.01.2024

Partnerzy