Oficjalny dostawca oprogramowania GRAPHISOFT Archicad w Polsce. | Członek korporacyjny buildingSMART Polska

Archicad – wersja edukacyjna dla studentów i nie tylko

Archicad to specjalistyczne oprogramowanie BIM, stworzone przez firmę Graphisoft, które od lat uznawane jest za jeden z popularniejszych programów w biurach architektonicznych i projektowych.

Dzięki rozbudowanym funkcjom, Archicad to prawdziwy kombajn do projektowania i współpracy międzybranżowej. Ułatwia i przyspiesza pracę architektów i projektantów oraz konstruktorów czy instalatorów. Oprócz komercyjnej wersji tego oprogramowania występuje również wersja darmowa przeznaczona dla studentów, nauczycieli oraz szkół i uczelni.

Archicad – za darmo, dla kogo?

Z wersji edukacyjnej Archicada mogą korzystać wszystkie osoby związane z szeroko pojętą edukacją – nauczyciele, wykładowcy, przedstawiciele szkół i uczelni wyższych. Każdy z nich zyskuje dostęp do pełnej funkcjonalności Archicada, a jedynym ograniczeniem jest brak możliwości kooperacji z wersją komercyjną i znak wodny obecny na wydrukach.

Archicad – dla kogo to szczególne wsparcie?

Archicad to szczególnie pomocny program dla studentów architektury, architektury wnętrz, budownictwa i innych kierunków związanych z projektowaniem instalacji. Mają oni możliwość otrzymania darmowej i w pełni funkcjonalnej wersji edukacyjnej Archicada. Jedyne, co muszą zrobić to pobrać 30-dniową wersję próbną i wystąpić o licencję roczną. Co ważne, licencję można odnawiać co roku, aż do ukończenia studiów.

Korzyści czekają również na nauczycieli i wykładowców szkół i uczelni wyższych, którzy mogą wyposażyć swoje pracownie w darmową, edukacyjną wersję Archicada oraz szybko i łatwo ją zainstalować na wielu komputerach.

Jak zainstalować program Archicad? Oto instrukcja krok po kroku

  • Zaczynamy od odwiedzenia strony https://graphisoft.com/try-archicad i wybrania jednej z opcji – student, nauczyciel lub szkoła. Do pobrania darmowej wersji, należy stworzyć konto GRAPHISOFT ID. Następnie wypełnić formularz i potwierdzić rejestrację, klikając link przesłany na maila. Jeśli użytkownik ma już konto, wystarczy wybrać opcję Login.
  • Następnie użytkownik zostaje przeniesiony na stronę Rejestracji MyArchicad, gdzie powinien wybrać odpowiedni status – Szkoła, Student lub Nauczyciel.
  • W kolejnym kroku wyświetlona zostanie informacja na temat udostępnionej licencji – należy kliknąć Pobierz, dzięki czemu przechodzi się do pliku instalacyjnego.
  • Następnie należy tylko wybrać Archicada do odpowiedniego systemu operacyjnego i go zainstalować.
  • Po uruchomieniu programu trzeba zaznaczyć tryb edukacyjny i kliknąć w pole Kontynuuj.
  • Następnie otworzy się kolejne okno, gdzie można aktywować licencję edukacyjną. W tym celu trzeba wprowadzić ID użytkownika (najczęściej wystarczy wpisać e-mail użyty przy rejestracji) oraz numer seryjny, a później wypełnić dane i wybrać opcję Uruchom ponownie Archicada.

Jak widać, instalacja edukacyjnej wersji Archicada jest bardzo prosta. O korzyściach płynących z jej stosowania możecie przekonać się sami. Warto wspomnieć, że większość prestiżowych uczelni i biur projektowych używa właśnie tego oprogramowania, ponieważ korzyści z jego funkcjonalności są ogromne.

A jeśli, tak jak my, widzisz zalety płynące z używania Archicada i zastanawiasz się nad zakupem pełnej wersji to zapraszamy do naszego poradnika pt. Poznaj rodzaje licencji na oprogramowanie Archicad. Podpowiadamy, jaki typ licencji wybrać!

Przeczytaj także
Migracja projektów indywidualnych Archicada

Migracja projektów indywidualnych Archicada

W jaki sposób przeprowadzić migrację projektu indywidualnego w Archicadzie oraz jak otwierać pliki zapisane w starych wersjach programu? Odpowiadamy na pytania.

05.07.2022
Migracja projektów Archicada

Migracja projektów Archicada

Migracja projektu Archicada to proces przenoszenia projektu pomiędzy kolejnymi wersjami oprogramowania. Sprawdź, jak sprawnie go przeprowadzić!

08.06.2022