Oficjalny dostawca oprogramowania GRAPHISOFT Archicad w Polsce. | Członek korporacyjny buildingSMART Polska

Archicad 25 – Tworzony wspólnie z użytkownikami

Graphisoft, wiodący twórca oprogramowania do modelowania informacji o budynku (BIM) dla architektury, 7 lipca 2021 r. ogłosił wydanie Archicad 25, najnowszej wersji wielokrotnie nagradzanego oprogramowania BIM. Znaczne ulepszenia w zakresie projektowania, wizualizacji, dokumentacji i współpracy są bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby architektów, dzięki czemu Archicad 25 jest jak dotąd najlepszą wersją, która została stworzona wspólnie z użytkownikami.

Wbudowane narzędzia Archicad i przyjazny interfejs użytkownika sprawiają, że jest to najbardziej wydajne i intuicyjne oprogramowanie BIM na rynku. Dzięki algorytmicznym przepływom pracy projektowej i obsłudze dużych modeli, wysoce zautomatyzowanej dokumentacji, publikowaniu jednym kliknięciem, fotorealistycznym renderowaniu i wykorzystaniu najlepszych w swojej klasie analiz, Archicad pozwala architektom skupić się na tym, co robią najlepiej: projektować wspaniałe budynki.

Architekci, projektanci i inżynierowie budowlani skorzystają z solidnych ulepszeń funkcji otwartego BIM i interoperacyjności Archicad, jednocześnie ciesząc się jeszcze większą swobodą projektowania. Dzięki Archicad 25 użytkownicy mogą wyrażać swoje pomysły projektowe za pomocą potężnych i realistycznych możliwości wizualizacji i renderowania, aby tworzyć atrakcyjne prezentacje i wygrywać projekty. Dzięki ulepszonej użyteczności, nawigacji i dokładnym zestawieniom ilościowym, Archicad umożliwia architektom skupienie się na swoich projektach – pracując w jednym oprogramowaniu, od koncepcji po dokumentację budowlaną.

Kluczowe ulepszenia dokumentacji, bardziej precyzyjne szacunki ilości i kosztów oraz nowe opcje etykietowania stref i elementów MEP zwiększą wydajność projektów i umożliwią szybsze podejmowanie decyzji.

Projektowanie

 • Większa swoboda projektowania dzięki ulepszeniom produktywności i jakości, które zwiększają elastyczność projektowania, automatyczną dokumentację i możliwości pracy zespołowej.
 • Szybsze procesy modelowania i większa spójność dzięki ujednoliconym poleceniom nawigacji między widokami 2D i 3D.
 • Precyzyjne oszacowanie ilości dzięki otworom o niestandardowych kształtach przy użyciu prostych wielokątów w znanym środowisku 2D lub 3D.
 • Łatwe tworzenie niestandardowych schodów przy zachowaniu zgodności ze wszystkimi lokalnymi normami.
 • Rozwijająca się biblioteka parametrycznych obiektów 3D podąża za najnowszymi trendami w projektowaniu mieszkaniowym i komercyjnym. Szybko dostosuj kuchnie za pomocą nowych szafek modułowych, które ułatwiają produkcję różnorodnych projektów do wyboru przez klientów.
 • Importuj i eksportuj pliki Rhino 6 i Rhino 7, aby wykorzystać moc wiodących w branży narzędzi do swobodnego projektowania organicznego, a następnie przełącz się na Archicad, aby kontynuować opracowywanie projektu i dokumentację.

Wizualizacja

Archicad sprawia, że ​​komunikowanie intencji projektowych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki szeregowi innowacyjnych narzędzi, które sprawiają, że prezentacje projektowe są bardziej wyraziste i wciągające.

 • Przekazuj projekty z realistycznymi szczegółami — wyświetlaj tekstury powierzchni w widokach przekrojów i elewacji bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania do edycji.
 • Szybsze uzyskiwanie akceptacji klientów dzięki dokładnym, artystycznym detalom. Delikatne cienie dodają kontury i głębię powierzchni w widokach przekroju i elewacji. Nakładaj tekstury z wypełnieniami deseniem.
 • Renderowanie 3D w systemie macOS właśnie stało się szybsze — Metal, nowy graficzny interfejs API firmy Apple, zastępuje Open GL.

Dokumentacja

Bezbłędna dokumentacja automatycznie podąża za projektem i jest zgodna z przepisami i lokalnymi normami.

 • Większa elastyczność w komunikowaniu projektów.
 • Automatyczne wyświetlanie informacji związanych z MEP w celu usprawnienia przepływu dokumentacji MEP.

Współpraca

 • Archicad obsługuje ponad 40 formatów eksportu i importu, w tym DWG, PDF i XLS, a także formaty OPEN BIM IFC i BCF.
 • Usprawnione przepływy pracy koordynacji dzięki nowemu Native Survey Point. Łatwiejsza, scentralizowana obsługa współrzędnych ze świata rzeczywistego we wszystkich przepływach pracy Open BIM.
 • Obsługa formatów plików Revit do 2021 jest teraz wbudowana w Archicad, aby zapewnić lepszą współpracę z inżynierami korzystającymi z oprogramowania Revit MEP.
 • Migracja z Revit do Archicad jest łatwa dzięki funkcji wymiany geometrii RFA i RVT.
 • Oszczędzaj czas i eliminuj błędy, dzięki dodatkowi do połączenia Archicad-Solibri, bezpłatnemu dla wszystkich użytkowników.
Przeczytaj także
Archicad 26 – jaki komputer wybrać?

Archicad 26 – jaki komputer wybrać?

Używasz Archicad 26? W tym artykule doradzamy, jak dobrać komputer lub laptop do Archicada 26, jak go skonfigurować oraz przedstawiamy jakie inne wymagania techniczne musi spełnić nasz sprzęt.

06.09.2022
Migracja projektów Teamwork Archicada

Migracja projektów Teamwork Archicada

Czym różni się migracja projektów Teamwork od projektów indywidualnych? Dowiedz się więcej na ten temat i zobacz, jak krok po kroku wykonać migrację w środowisku Teamwork w Archicad.

30.07.2022