To już ostatnia szansa na aktualizację Archicada w niższej cenie. Aż do 50% rabatu! ZOBACZ
Do 50% rabatu na aktualizację Archicada! ZOBACZ

Oficjalny dostawca Archicada w Polsce | Członek buildingSMART

Archicad 25 – Tworzony wspólnie z użytkownikami

Graphisoft, wiodący twórca oprogramowania do modelowania informacji o budynku (BIM) dla architektury, 7 lipca 2021 r. ogłosił wydanie Archicad 25, najnowszej wersji wielokrotnie nagradzanego oprogramowania BIM. Znaczne ulepszenia w zakresie projektowania, wizualizacji, dokumentacji i współpracy są bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby architektów, dzięki czemu Archicad 25 jest jak dotąd najlepszą wersją, która została stworzona wspólnie z użytkownikami.

Wbudowane narzędzia Archicad i przyjazny interfejs użytkownika sprawiają, że jest to najbardziej wydajne i intuicyjne oprogramowanie BIM na rynku. Dzięki algorytmicznym przepływom pracy projektowej i obsłudze dużych modeli, wysoce zautomatyzowanej dokumentacji, publikowaniu jednym kliknięciem, fotorealistycznym renderowaniu i wykorzystaniu najlepszych w swojej klasie analiz, Archicad pozwala architektom skupić się na tym, co robią najlepiej: projektować wspaniałe budynki.

Architekci, projektanci i inżynierowie budowlani skorzystają z solidnych ulepszeń funkcji otwartego BIM i interoperacyjności Archicad, jednocześnie ciesząc się jeszcze większą swobodą projektowania. Dzięki Archicad 25 użytkownicy mogą wyrażać swoje pomysły projektowe za pomocą potężnych i realistycznych możliwości wizualizacji i renderowania, aby tworzyć atrakcyjne prezentacje i wygrywać projekty. Dzięki ulepszonej użyteczności, nawigacji i dokładnym zestawieniom ilościowym, Archicad umożliwia architektom skupienie się na swoich projektach – pracując w jednym oprogramowaniu, od koncepcji po dokumentację budowlaną.

Kluczowe ulepszenia dokumentacji, bardziej precyzyjne szacunki ilości i kosztów oraz nowe opcje etykietowania stref i elementów MEP zwiększą wydajność projektów i umożliwią szybsze podejmowanie decyzji.

Projektowanie

 • Większa swoboda projektowania dzięki ulepszeniom produktywności i jakości, które zwiększają elastyczność projektowania, automatyczną dokumentację i możliwości pracy zespołowej.
 • Szybsze procesy modelowania i większa spójność dzięki ujednoliconym poleceniom nawigacji między widokami 2D i 3D.
 • Precyzyjne oszacowanie ilości dzięki otworom o niestandardowych kształtach przy użyciu prostych wielokątów w znanym środowisku 2D lub 3D.
 • Łatwe tworzenie niestandardowych schodów przy zachowaniu zgodności ze wszystkimi lokalnymi normami.
 • Rozwijająca się biblioteka parametrycznych obiektów 3D podąża za najnowszymi trendami w projektowaniu mieszkaniowym i komercyjnym. Szybko dostosuj kuchnie za pomocą nowych szafek modułowych, które ułatwiają produkcję różnorodnych projektów do wyboru przez klientów.
 • Importuj i eksportuj pliki Rhino 6 i Rhino 7, aby wykorzystać moc wiodących w branży narzędzi do swobodnego projektowania organicznego, a następnie przełącz się na Archicad, aby kontynuować opracowywanie projektu i dokumentację.

Wizualizacja

Archicad sprawia, że ​​komunikowanie intencji projektowych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki szeregowi innowacyjnych narzędzi, które sprawiają, że prezentacje projektowe są bardziej wyraziste i wciągające.

 • Przekazuj projekty z realistycznymi szczegółami — wyświetlaj tekstury powierzchni w widokach przekrojów i elewacji bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania do edycji.
 • Szybsze uzyskiwanie akceptacji klientów dzięki dokładnym, artystycznym detalom. Delikatne cienie dodają kontury i głębię powierzchni w widokach przekroju i elewacji. Nakładaj tekstury z wypełnieniami deseniem.
 • Renderowanie 3D w systemie macOS właśnie stało się szybsze — Metal, nowy graficzny interfejs API firmy Apple, zastępuje Open GL.

Dokumentacja

Bezbłędna dokumentacja automatycznie podąża za projektem i jest zgodna z przepisami i lokalnymi normami.

 • Większa elastyczność w komunikowaniu projektów.
 • Automatyczne wyświetlanie informacji związanych z MEP w celu usprawnienia przepływu dokumentacji MEP.

Współpraca

 • Archicad obsługuje ponad 40 formatów eksportu i importu, w tym DWG, PDF i XLS, a także formaty OPEN BIM IFC i BCF.
 • Usprawnione przepływy pracy koordynacji dzięki nowemu Native Survey Point. Łatwiejsza, scentralizowana obsługa współrzędnych ze świata rzeczywistego we wszystkich przepływach pracy Open BIM.
 • Obsługa formatów plików Revit do 2021 jest teraz wbudowana w Archicad, aby zapewnić lepszą współpracę z inżynierami korzystającymi z oprogramowania Revit MEP.
 • Migracja z Revit do Archicad jest łatwa dzięki funkcji wymiany geometrii RFA i RVT.
 • Oszczędzaj czas i eliminuj błędy, dzięki dodatkowi do połączenia Archicad-Solibri, bezpłatnemu dla wszystkich użytkowników.
Przeczytaj także
Jak w pełni wykorzystać możliwości BIM w 2024 roku?

Jak w pełni wykorzystać możliwości BIM w 2024 roku?

Jest wiele obszarów, w których implementacja BIM może usprawnić Twoją pracę. Korzyści płynące z wdrożenia mogą Ci posłużyć niezależnie od tego czy projektujesz, wykonujesz, czy inwestujesz w budynki. W tym artykule analizujemy, jak możesz w pełni wykorzystać BIM.

05.06.2024
Aktualizacja dodatków do Archicada Multibim TOOLS. Co nowego?

Aktualizacja dodatków do Archicada Multibim TOOLS. Co nowego?

Pakiet narzędzi Multibim TOOLS rozszerza możliwości Archicada i ułatwia procesy takie, jak sprawna analiza nasłonecznienia, czy bilans terenu. W tym artykule przedstawiamy nowe funkcje i możliwości.

29.05.2024

Partnerzy