Oficjalny dostawca Archicada w Polsce | Członek buildingSMART

Aktualizacja Archicad 25 do wersji 4013 w języku polskim

Oprogramowania Archicad ciągle się rozwija i ewoluuje, a jego twórcy dokładają wszelkich starań, aby dostarczać wszystkim użytkownikom jak najbardziej wydajne narzędzie do ich codziennej pracy. Dlatego też, kilka miesięcy po wydaniu Archicada 25, pojawiła się ulepszona i poprawiona wersja tego oprogramowania. Najnowsza aktualizacja Archicad w wersji 4013 w języku polskim dostępna jest już do pobrania na stronie Graphisoft.

Zachęcamy do aktualizacji, ponieważ zapewnia ona szereg nowych, bardzo przydatnych funkcjonalności. Pobierając najnowszą aktualizację Archicada, użytkownicy uzyskują natychmiastowy dostęp do wszystkich nowych funkcji i ulepszeń oraz mogą natychmiast je zastosować zarówno w nowych, jak i w już istniejących projektach.

Poniżej nowe funkcje Archicad 25:

  • Możliwość wyświetlania stref w przekrojach i elewacjach – dzięki niej łatwiej skontrolujemy, czy wysokości stref są odpowiednio zdefiniowane, a także oznaczymy różne strefy na przekroju lub elewacji projektowanego budynku.
  • Możliwość etykietowania stref – kolejne usprawnienie, które znacząco poprawi pracę ze strefami. Od teraz, poza metryką strefy, mają one możliwość przypisywania etykiet, co znacząco ułatwi wyświetlanie informacji na różnych rysunkach.
  • Nowe opcje wariantów graficznych – zastąpienie wykończenia, po wyborze zastąpienia kolorem RGB, posiada od teraz możliwość ustawienia jego przezroczystości. Nową opcją w tym zakresie jest również możliwość ukrycia konturów modeli.
  • Usprawnienia zestawień – wprowadzono możliwość łączenia opcji. Pozwala ona zdefiniować, w jakich przypadkach zawartość danego pola zestawienia może zostać połączona. Dzięki temu zdecydujemy, czy dane pole zestawienia po prostu wyświetli wartość parametru lub wszystkie jego dostępne wartości, czy też zostaną one zsumowane.
  • Usprawnienia modelu analitycznego konstrukcji – możliwość wyświetlania wielu przypadków obciążeń jednocześnie, również w porównywaniu modeli.
  • Nowy silnik renderujący Redshift od Maxon – funkcja dostępna jedynie dla subskrybentów kart Multibim i Multibim Forward. Nowy, oparty na GPU silnik renderujący, dający jeszcze niższy czas renderingu w wysokiej jakości.
  • Usprawnienia natywnego punktu geodezyjnego – dzięki nowej możliwości blokowania punktu geodezyjnego zabezpieczysz się przed jego przypadkowym przesunięciem. Nowe opcje łączenia plików IFC, zapewniają z kolei możliwość decydowania o wykorzystaniu punktu geodezyjnego lub początku układu współrzędnych Archicada jako punktu odniesienia przy imporcie i eksporcie IFC. Ponadto aktualizacja daje możliwość użycia punktu geodezyjnego jako punktu odniesienia przy hotlinkowaniu plików w formacie RVT.
  • Usprawnienia eksportu plików IFC w zakresie otworów i identyfikacji materiałów budowlanych.
  • Usprawnienia renderowania trawy w zakresie możliwości kontroli ilości elementów, aby przyspieszyć czas renderingu.
  • Możliwość aktualizacji właściwości przy użyciu eksportu i importu plików Excel – teraz również w podłączonych do pliku modułach hotlink.
  • Nowa funkcja sprawdzania nałożonych elementów – od teraz poza sprawdzaniem duplikatów, możliwe jest wykrywanie elementów częściowo nakładających się na siebie.
  • Usprawnienia wymiarowania elementów GDL.
  • Nowe pola “powierzchni brutto” do wyboru przy definiowaniu zestawień.
  • Nowa opcja metody obliczania długości konstrukcji schodów.
  • Połączenie Archicad – Frilo dla lepszej integracji modelu analitycznego konstrukcji.

POBIERZ AKTUALIZACJĘ ARCHICAD 25

Oprogramowanie Archicad 25 to szereg ulepszeń i udogodnień, a także nowych funkcji, które nie były dostępne w poprzednich wersjach tego oprogramowania. Zespół ekspertów Multibim wychodząc naprzeciw klientom i wszystkim użytkownikom Archicada, przygotował na potrzeby szkoleniowe omówienie poszczególnych funkcji Archicad 25, a z poniższego filmu możesz dowiedzieć się więcej nt. update 2.

Przeczytaj także
Praca zespołowa w Archicadzie

Praca zespołowa w Archicadzie

Jak dobrze zaplanować pracę zespołową w Archicadzie? Jak mądrze nią zarządzać i się nie pogubić? Z pomocą przychodzi BIMcloud – platforma do pracy zespołowej. Przeczytaj artykuł i zobacz, jak ją wykorzystać.

26.06.2024
Jak w pełni wykorzystać możliwości BIM w 2024 roku?

Jak w pełni wykorzystać możliwości BIM w 2024 roku?

Jest wiele obszarów, w których implementacja BIM może usprawnić Twoją pracę. Korzyści płynące z wdrożenia mogą Ci posłużyć niezależnie od tego czy projektujesz, wykonujesz, czy inwestujesz w budynki. W tym artykule analizujemy, jak możesz w pełni wykorzystać BIM.

05.06.2024

Partnerzy