Oficjalny dostawca oprogramowania GRAPHISOFT Archicad w Polsce. | Członek korporacyjny buildingSMART Polska

Aktualizacja Archicad 25 do wersji 4013 w języku polskim

Oprogramowania Archicad ciągle się rozwija i ewoluuje, a jego twórcy dokładają wszelkich starań, aby dostarczać wszystkim użytkownikom jak najbardziej wydajne narzędzie do ich codziennej pracy. Dlatego też, kilka miesięcy po wydaniu Archicada 25, pojawiła się ulepszona i poprawiona wersja tego oprogramowania. Najnowsza aktualizacja Archicad w wersji 4013 w języku polskim dostępna jest już do pobrania na stronie Graphisoft.

Zachęcamy do aktualizacji, ponieważ zapewnia ona szereg nowych, bardzo przydatnych funkcjonalności. Pobierając najnowszą aktualizację Archicada, użytkownicy uzyskują natychmiastowy dostęp do wszystkich nowych funkcji i ulepszeń oraz mogą natychmiast je zastosować zarówno w nowych, jak i w już istniejących projektach.

Poniżej nowe funkcje Archicad 25:

 • Możliwość wyświetlania stref w przekrojach i elewacjach – dzięki niej łatwiej skontrolujemy, czy wysokości stref są odpowiednio zdefiniowane, a także oznaczymy różne strefy na przekroju lub elewacji projektowanego budynku.
 • Możliwość etykietowania stref – kolejne usprawnienie, które znacząco poprawi pracę ze strefami. Od teraz, poza metryką strefy, mają one możliwość przypisywania etykiet, co znacząco ułatwi wyświetlanie informacji na różnych rysunkach.
 • Nowe opcje wariantów graficznych – zastąpienie wykończenia, po wyborze zastąpienia kolorem RGB, posiada od teraz możliwość ustawienia jego przezroczystości. Nową opcją w tym zakresie jest również możliwość ukrycia konturów modeli.
 • Usprawnienia zestawień – wprowadzono możliwość łączenia opcji. Pozwala ona zdefiniować, w jakich przypadkach zawartość danego pola zestawienia może zostać połączona. Dzięki temu zdecydujemy, czy dane pole zestawienia po prostu wyświetli wartość parametru lub wszystkie jego dostępne wartości, czy też zostaną one zsumowane.
 • Usprawnienia modelu analitycznego konstrukcji – możliwość wyświetlania wielu przypadków obciążeń jednocześnie, również w porównywaniu modeli.
 • Nowy silnik renderujący Redshift od Maxon – funkcja dostępna jedynie dla subskrybentów kart Multibim i Multibim Forward. Nowy, oparty na GPU silnik renderujący, dający jeszcze niższy czas renderingu w wysokiej jakości.
 • Usprawnienia natywnego punktu geodezyjnego – dzięki nowej możliwości blokowania punktu geodezyjnego zabezpieczysz się przed jego przypadkowym przesunięciem. Nowe opcje łączenia plików IFC, zapewniają z kolei możliwość decydowania o wykorzystaniu punktu geodezyjnego lub początku układu współrzędnych Archicada jako punktu odniesienia przy imporcie i eksporcie IFC. Ponadto aktualizacja daje możliwość użycia punktu geodezyjnego jako punktu odniesienia przy hotlinkowaniu plików w formacie RVT.
 • Usprawnienia eksportu plików IFC w zakresie otworów i identyfikacji materiałów budowlanych.
 • Usprawnienia renderowania trawy w zakresie możliwości kontroli ilości elementów, aby przyspieszyć czas renderingu.
 • Możliwość aktualizacji właściwości przy użyciu eksportu i importu plików Excel – teraz również w podłączonych do pliku modułach hotlink.
 • Nowa funkcja sprawdzania nałożonych elementów – od teraz poza sprawdzaniem duplikatów, możliwe jest wykrywanie elementów częściowo nakładających się na siebie.
 • Usprawnienia wymiarowania elementów GDL.
 • Nowe pola “powierzchni brutto” do wyboru przy definiowaniu zestawień.
 • Nowa opcja metody obliczania długości konstrukcji schodów.
 • Połączenie Archicad – Frilo dla lepszej integracji modelu analitycznego konstrukcji.

POBIERZ AKTUALIZACJĘ ARCHICAD 25

Oprogramowanie Archicad 25 to szereg ulepszeń i udogodnień, a także nowych funkcji, które nie były dostępne w poprzednich wersjach tego oprogramowania. Zespół ekspertów Multibim wychodząc naprzeciw klientom i wszystkim użytkownikom Archicada, przygotował na potrzeby szkoleniowe omówienie poszczególnych funkcji Archicad 25, a z poniższego filmu możesz dowiedzieć się więcej nt. update 2.

Przeczytaj także
Projektowanie wnętrz w Archicadzie

Projektowanie wnętrz w Archicadzie

Archicad często utożsamiany jest z narzędziem do projektowania kubatury. Czy możliwe jest używanie go do projektowania wnętrz? W tym artykule przedstawiamy zalety takiego rozwiązania.

06.02.2024
Archicad Start Edition 2024

Archicad Start Edition 2024

Poznajcie Archicada Start Edition 2024. W tym roku program zyskał nowe funkcje znane z Archicada 27, oferując jednocześnie niższą cenę.

23.01.2024

Partnerzy