To już ostatnia szansa na aktualizację Archicada w niższej cenie. Aż do 50% rabatu! ZOBACZ
Do 50% rabatu na aktualizację Archicada! ZOBACZ

Oficjalny dostawca Archicada w Polsce | Członek buildingSMART

VVR WOOD

Oprogramowanie BIM najbardziej przyjazne użytkownikowi

ArchiCAD i ArchiFrame to zdecydowanie najbardziej przyjazne dla użytkownika progrmay BIM, z jakimi się zetknęliśmy. Największą przewagą ArchiFrame nad konkurencją jest elastyczność systemu i niestandardowe funkcje, pozwalające na znacznie bardziej dopasowane do naszych potrzeb rozwiązania.

Jedną z najbardziej pomocnych opcji oszczędzających czas jest możliwość wdrożenia prefabrykowanej konstrukcji drewnianej za pomocą jednego kliknięcia — taka automatyzacja działa doskonale za każdym razem! Dzięki temu udało nam się skrócić o połowę czas projektowania prostych konstrukcji, a przy projektowaniu bardziej złożonych struktur byliśmy w stanie uzyskać te same wyniki w mniej więcej jednej trzeciej dotychczasowego czasu. Spodziewamy się się, że dzięki nowym innowacyjnym funkcjom replikacji i tworzenia kopii lustrzanych ArchiFrame, czas projektowania ponownie się skróci.

Jedną z kluczowych zalet ArchiFrame jest to, że praktycznie eliminuje błędy ludzkie dzięki wbudowanym komunikatom ostrzegawczym systemu i możliwości automatycznej aktualizacji zmian we wszystkich powiązanych dokumentach 2D.

Ville Valve
Kierownik Produkcji, VVR Wood Ltd

Film z referencjami użytkowników ArchiFrame od VVR Wood

Ville Valve z firmy VVR Wood powitał nas w swojej fabryce elementów drewnianych w Heinola. Ville opowiedział nam, w jaki sposób VVR Wood wykorzystuje ArchiFrame i Archicad do prefabrykacji elementów drewnianych w złożonych projektach budowlanych. 

VVR Wood Oy ufa ArchiFrame w zakresie prefabrykacji drewna i budownictwa modułowego

„Wszystko, co jest tutaj produkowane, jest wykonane przy użyciu ArchiFrame”.

W ten sposób Ville Valve, dyrektor produkcji w VVR Wood, opisuje swoją fabrykę elementów drewnianych Heinola, kiedy rozmowa schodzi na ArchiFrame.

Korzystanie z ArchiFrame pozwala firmie VVR Wood usprawnić działania i daje firmie więcej czasu na skupienie się na klientach. 

„ArchiFrame to narzędzie, którego używamy do przekształcenia planu architekta w plan realizacji konstrukcji. Wykonuje za nas rutynowe prace, dzięki czemu możemy skupić się na wartości dodanej dla naszych klientów”.

Dzień spędzony z Ville Valve był bardzo satysfakcjonujący i obfitował w informacje o tym, jak ArchiFrame pomaga VVR Wood osiągnąć ich cele. Jednocześnie świetnie się bawiliśmy, ucząc się o konstrukcjach drewnianych i produkcji elementów!

Poznaj VVR Wood – fachowców od prefabrykacji

„VVR Wood to rozwijająca się firma specjalizująca się w budownictwie drewnianym. W Heinola znajduje się nasza fabryka, w której produkujemy wszystkie elementy potrzebne do projektów konstrukcji drewnianych.

Obecnie firma VVR Wood jest zaangażowana w największy w Finlandii projekt budownictwa drewnianego – przełomowy projekt „Kuusikko”, obejmujący sześć drewnianych budynków mieszkalnych w Tampere.

W VVR Wood chcemy być zaangażowani w cały proces powstawania konstrukcji drewnianej, od prefabrykacji po montaż na miejscu.

Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy naszych klientów; chcemy oferować kompletne rozwiązania dla budownictwa drewnianego. Mamy wizję budowania opartego na prawdziwej współpracy.

Chcielibyśmy stworzyć produkt kompleksowej produkcji budowli drewnianych, w którym zajmiemy się wszystkim – aż po plac budowy.

Zaufanie klientów jest dla nas wszystkim, dlatego inwestujemy w ścisłą kontrolę jakości i efektywny przepływ pracy”.

Produkcja elementów drewnianych dla obiektów wielkopowierzchniowych w pigułce

„ArchiFrame gwarantuje, że ​​elementy drewniane opuszczają maszynę CNC gotowe do fazy montażu. 

Korzystanie z narzędzi ArchiFrame sprawia, że ​​już na etapie prefabrykacji możemy oznaczyć elementy przydatnymi instrukcjami i oznakować je jako gotowe do szybkiego montażu. Dzięki temu montaż fabryczny jest szybszy i prostszy”.

Drewno i elementy drewniane odgrywają kluczową rolę w nowoczesnym, wydajnym budownictwie. VVR Wood produkuje szeroką gamę elementów drewnianych we wszystkich rozmiarach – od dużych konstrukcji podłogowych klejonych LVL Kerto®-Ripa po elementy ścienne.

„Prefabrykacja i montaż fabryczny dają nam inne spojrzenie na budownictwo.

Zdajemy sobie sprawę z potrzeby optymalizacji procesu tworzeniu elementów drewnianych na etapie produkcji i montażu, a nie tylko na etapie projektowania. 

Wykonujemy te same czynności tysiące razy, więc powtarzalność jest ważna dla sposobu, w jaki tworzymy elementy”.

ArchiFrame pozwala na sprawne zarządzanie danymi przedprodukcyjnymi oraz lepszą kontrolę jakości i precyzję w produkcji.

Rola ArchiFrame w produkcji elementów drewnianych

Ville Valve jest jednym z założycieli VVR Wood i odpowiada w firmie za produkcję i design. Jest szczególnie zainteresowany procesem zarządzania informacji o budynkach.

Ville ma doświadczenie w programowaniu, ale jego ojciec całe życie pracował w branży budowlanej. Niemal przez przypadek, jakieś osiem lat temu, Ville sam zajął się budownictwem: firma VVR Wood powstała, gdy jeden z klientów potrzebował elementów drewnianych na skalę przemysłową do dużego projektu konstrukcji.

Od początku istnienia firma VVR Wood specjalizowała się w realizacji projektów dla budownictwa drewnianego na dużą skalę.

Firma VVR Wood szybko się rozwinęła w ciągu ośmiu lat dzięki zabezpieczeniu dużych projektów budowlanych.

Zaplecze techniczne Villego pomaga mu również w efektywnym wykorzystaniu ArchiFrame.

Zalety ArchiFrame w produkcji elementów drewnianych

„ArchiFrame odgrywa integralną rolę w naszym procesie produkcyjnym: wszystkie gotowe produkty VVR Wood przechodzą przez fazę projektowania, w której narzędziem do modelowania jest ArchiFrame.

Model 3D budynku, rysunki elementów, rysunki produkcyjne i montażowe, a nawet listy obróbki są tworzone przy użyciu ArchiFrame”.

ArchiFrame jest silnie zintegrowany z procesami VVR Wood i codziennym życiem fabryki. 

Dzięki ArchiFrame VVR Wood może bezpiecznie i wydajnie produkować elementy drewniane, mając pewność, że odpowiednie informacje będą dostępne we właściwym czasie. Dane płynnie przepływają z jednej stacji roboczej i fazy budowy do następnej.

ArchiFrame pomaga firmie VVR Wood odnieść sukces

ArchiFrame to inteligentne narzędzie, które pomaga firmie VVR Wood usprawnić działalność i zautomatyzować wiele procedur związanych z projektowaniem budynków i zarządzaniem informacjami.

Modele 3D i plany produkcyjne można łatwo udostępniać klientom, a nawet zabierać na plac budowy dzięki usługom w chmurze BIMx.

Oto najważniejsze zalety korzystania z ArchiFrame wybranego przez VVR Wood:

  • Dopasowane elementy – projekty budynków nigdy nie są takie same, a umiejętność dostosowywania elementów i modeli 3D jest niezbędna
  • Szybka obsługa klienta,  dobre ogólne wrażenie (user experience) i zgrana społeczność użytkowników
  • Zintegrowane narzędzie – model konstrukcyjny jest budowany bezpośrednio na modelu architektonicznym, w tym samym środowisku
  • Elastyczność – ArchiFrame odpowiada na wiele różnych potrzeb
  • Automatyzacja – możliwość automatycznego powielania i wytwarzania elementów w razie potrzeby
  • Personalizacja i przejrzystość – ArchiFrame to otwarte środowisko techniczne
  • Ciągły rozwój – cały czas dodawane są nowe funkcje.

„Wyspecjalizowaliśmy się w realizacji projektów budowlanych, a jednym z naszych głównych atutów jest zdolność do zaangażowania się w różnorodne projekty budowlane i place budowy (sites). 

W praktyce nie ma dwóch takich samych projektów, dlatego dostosowanie i elastyczność są dla nas bardzo ważne. 

ArchiFrame był wyborem zarówno finansowym, jak i praktycznym: musieliśmy zdecydować, którą ścieżką pójść i z jakim narzędziem ostatecznie się zwiążemy.

Chcieliśmy znaleźć odpowiednie rozwiązanie, a następnie w nie zainwestować. Tak właśnie stało się z ArchiFrame”.

Dlaczego warto wybrać Archicad / ArchiFrame jako oprogramowanie BIM?

Jednym z powodów, dla których firma VVR Wood zdecydowała się na ArchiFrame, była popularność i ugruntowana reputacja Archicada.

„Udostępnianie informacji bezpośrednio ze środowiska architekta jest jedną z mocnych stron ArchiFrame. 

Porównywaliśmy programy BIM: Archicad był nam już znany i znaliśmy jego popularne funkcje. Archicad jest uznanym wśród architektów programem, a silna integracja ArchiFrame z Archicadem jest jedną z jego kluczowych zalet.

ArchiFrame jest wspierany przez bazowy program, który jest uznany na całym świecie i stale rozwijany, co moim zdaniem przynosi znaczące korzyści.

Czułem, że ArchiFrame łączy w sobie zalety dużej społeczności użytkowników ze zwinnością i elastycznością małej firmy.

ArchiFrame jest idealnym partnerem w zakresie oprogramowania dla rozwijającej się firmy, a w cyklu rozwoju oprogramowania zawsze uwzględniano nasze opinie”.

Porady dla innych osób wybierających oprogramowanie do modelowania drewna (wood modeling software)

„Powinieneś przetestować i wypróbować różne opcje oprogramowania, zanim zdecydujesz się na jedną.

Każda firma jest inna, ale użyteczność oraz wydajny i bezpieczny transfer danych to kluczowe wymagania większości firm.

Pomyśl jakie są Twoje potrzeby? Jak wygląda Twój proces produkcyjny?

Archicad i ArchiFrame to całkiem pokaźny pakiet oprogramowania – opanowanie ich obu wymaga trochę cierpliwości”.

W Finlandii oczekiwania w branży budowlanej są wysokie, a poziom jakości najwyższy. VVR Wood dużo inwestuje w tworzenie zrównoważonych partnerstw i zarządzanie złożonymi projektami budowlanymi.

Poznaj Archiframe

Przeczytaj także
Do 50% rabatu na aktualizacje Archicada!

Do 50% rabatu na aktualizacje Archicada!

Lato już czuć w powietrzu. Z tej okazji mamy dla Was gorącą promocję na aktualizację Archicada! To już ostatnia szansa na aktualizację i zakup licencji wieczystych w tak niskich cenach.

08.05.2024
Przetestuj BIMmTool

Przetestuj BIMmTool

BimMTool to niezbędne narzędzie do pomiaru, modelowania, prezentacji i kontroli projektów renowacji – i wiele więcej! Wypróbuj je za darmo, aż do końca maja i otrzymaj rabat na zakup.

06.05.2024

Partnerzy